Radeon i rozdzielczość - Problem

Od jakiegośczasu mam kartę graficzną Radeon 9000 Pro Vivo 128MB. Kiedyś miałem GeForce 2. Mam monitor 19’ LG -

Flatron F900B. Pytam z ciekawości, a może ta fukcja się keidyś przydać. Jest, a po prostu nie wiem, jak jej użyć.

Na sterej karcie mogłem ustawić max. rozdzielczość 1600x1200. A na tym Radeonie - co ja widzę - 2048x1536!

Ale nie mogę ustawić tej rozdzielczości. Może ktoś się na tym zna! Albo ma Radeona. I tak:

1.jpg

Na pierwszym screenie, mam ustawiony, „Ekran 1. Monitor Plug and Play na HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9000” W tej

opcji, możliwa maksymalna rozdzielczość wynosi normalnie, 1600x1200.

2.jpg

Na drugim załączonym przeze mnie obrazku, zaznaczony, wybrany jest drugi ekran. "2. (Monitor [domyślny]****) ( :?: :? :expressionless: )

na HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9000 - Secondary."

I tutaj przychodzą wątpliwości. Dlaczego jest napisane, że jest to monitor domyślny? Do czego dokładnie to służy?

I widzę, na tym „drugim monitorze” jest dostępne więcej opcji rozdzielczości. Oprócz tych 'standardowych" dpstępne

są takie rozdzielczości, jak: 1792x1344, 1800x1440, 1856x1392, 1920x1080, 1920x1200, 1920x1440, i w końcu

2048x1536 px.

No i dalej, gdy chcę ustawić sobie jakąś rozdzielczość z tego Menu 2. Monitora, obojętnie jaką, nawet te niższe,

„normalne”, po kliknięciu „zastosuj” prawie nic się nie dzieje. Jedynie takie „mignięcie” ekranu.

Próbowałem kombinować z tymiu opcjami: „Powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów tego monitora”, lub, po

zaznaczeniu ww. opcji zaznaczałem: „Użyj tego urządzenia jako monitora głównego”. Nic to nie daje. Nie mogę

ustawić żadnej rozdzielczości z tego monitora.

No i jeszcze, nie pamiętam dokładnie, jaką wersję sterowników instalowałem, mogę jedynie pokazać, jakie mam opcje,

zakładki mam w menu Zaawansowane.

4.jpg

Aha, rozszerzone menu Zaawansowane, z opcjami od sterowników, mam tylko dostępnie, gdy ustawię monitor 1-szy! :expressionless:

Taki mam właśnie problem. Mam nadzieję, że wszystko przedstawiłem jasno i przejrzyście.

Oczekuję odpowiedzi na mój wyjątkowo zagmatwany problem.

Jakieś pytania? Niewyraźnie wszystko przedstawiłem? Bardzo proszę pisać o swoich wątpliwościach.

BTW: 1500 post :slight_smile:

Ważniejsza jest rozdzielczość maksymalna monitora, bo to jest właściwie przeważnie “ogranicznik”. Skoro monitor 19", to jest to pewno coś koło 1600x1200 (takie mam wrażenie). Z resztą o tym napisałeś.

Monitor domyślny, to nie znaczy, że główny, czy coś w tym sensie… Taka po prostu nadawana jest nazwa, gdy system nie może znaleźć odpowiednich sterowników dla monitora. A te dwa ekrany mogą być spowodowane podłączonym do kompa kablem s-video, nawet gdy akurat w danym momencie z niego nie korzystamy.

No właśnie, też o tym myślałem, ale… :?

Czy aby na pewno…

Pamiętam, jakiśczas temu, u znajomego, na tej samej karcie graf., na monitorze, zdaje się 15’, rozdzielczosć dawała się ustawić maksymalnie… :?

zmien w tej zakładce co amsz uruchomioną na max. jakość obrazu :slight_smile:

co do rozdziałki, wątpie czy ten monit odpalił by sie nawet na takeij :?

a skąd masz dwa monity to niemam zielonego pojecia, moze zmien stery na jakies nowsze :slight_smile: zreszta stery w radkach to wogole zamielone sa :confused:

moze klonowanie wlaczone masz :?

przy drugim monitorze, mozliwe jest korygowanie tak rozdziałki bo opcja "powieksz pulpit … " moze, sam niewiem :?

zainstaluj sterowniki do flatrona!! to raz

monitor domyślny zawsze będziesz miał !!

nie jest to spowodowane podłączeniem s-video!! to trzy

większej rozdzielki niż 1600x1200 raczej mieć nie będziesz!! to cztery

pozdrawiam!! to pięć

Zainstaluj sterowniki monitora żeby było Flatron na HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9000 może coś pomoże ale zdaje mi sie że te flatrony ze znaczkiem B na takich dużych rozdzielczosciach nie chodzą.

A nie mam zainstalowanych steroaników do monitora? Ok, wrzucę płytkę, którą dostałem do monitora…

No, jak są dostępne większe rozdzielczości, myślałem, że będą chodzić… Zobaczymy :?

Nie wiem, czy instalować te sterowniki… To coś da… :?: :?

Jak masz płyte to napewno bedzie instrukcja do monitora w jakims pliku tekstowym to poczytaj czy monitor osłóguje takie rozdzielczości (można wejść w zakładke niestandartowe ustawienia i zmusić monitor do pracy w dowolnie wysokich rozdzielczościach) bo jeżeli nie to napewno dojdzie do uszkodzenia monitora po kilku sekundach pracy.

U, to lepiej nie kombinować :-x :shock: :-o

Pewnie monitor nie jest przystosowany… Info jest po angielsku, jutro zerknę…

No a co o tym sądzicie?

monitor.jpg

To mój monitor obsługuje 2048x1536? :?

Na to wygląda 2048x1536 60hz :smiley:

No to, jak obsługuje, to co mam zrobić, by mieć taką rozdzielczość. Podsumujcie mi to, jak możecie.


Chodzi Ci o ucięcie prawej części obrazka? Zrobię to.

Może tu chodzi o to,że rozdzielczość 2048x1536 możesz ustawić przy 60 Hz…

Dokładnie o to chodzi. :smiley:

Zmienić pdświeżanie i może zaskoczy?

Jeśli tak, to jak wrócę do domu, to spróbuję…

Rozdzielczość !!

bestjac - OT - usuwam