Radeon i Winfast problem z kolorami na TV

(Marcin E Pc) #1

Witam!

Podłączyłem kompa pod tv (z karty radeon to tv kablem s-video->scart) ale na tv wokół liter, jakiegoś białego koloru widać różowe cienie, jakby rozmazania. Czy da się to jakoś usunąć? (próbowałem wszystkie możliwosći w radeonie) ale nic. Jeszcze ew. możliwość, mam kartę TV Winfast Xp Expert, czy da się jakoś zrobić aby z niej szedł obraz na tv?

(system) #2

Karta TV nie służy do wysyłania sygnału na telewizor, tylko do oglądania TV na ekranie peceta. Jakiej długości masz kabel do TV?? Prawdopodobnie jego długość jest za duża i dlatego obraz ma niską jakość.

(Marcin E Pc) #3

Kabel-5m

Teraz wymieniłem TV na większy (21'->29'). W poprzednim miałem tak, że jak podłączałem takim samymi kablami (też 5m), to jak włączałem TV i dawałem na AV było widać też te różowe cienie, dawałem AV2, i na końcu było takie S (nie wiem co to jest) to na tym S obraz był ok. Ten TV ma tylko jedno Av i nie mam możliwości włączenia tego S. I jak na TV lub na karcie dam kolory na czarno białe to ne widać żeby były te rozmazania, i jeżeli zmniejszam kontrast to one stopniowo znikają. Normalnie te cienie "pełzają" w koło liter itp. A jak w zakładce Ekrany klikne na ustawienia TV, i w ustawieniach zaawansowanych dam "pełzanie plamik" na zablokowany to te cienie stają w 1 miejscu.