Radeon R7 260x - czarny ekran

Witam,

zakupiłem kartę graficzną Radeon R7 260x Powercolor. Poprzednio miałem GeForce’a 7950 GT. Po wymianie karty, odinstalowaniu starych sterów od NVidii i instalacji nowych od AMD ze strony producenta próba uruchomienia się Windowsa kończy się czarnych ekranem (pojawia się ekran ładowania Windows 7, po czym czarny ekran). Windows uruchamia się w trybie awaryjnym oraz gdy odinstaluje sterowniki od karty graficznej.

Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam

Edit: po zainstalowaniu starszej wersji sterowników system uruchamia się normalnie, ale po chwili ekran ciemnieje i widac tylko gdy porusza sie kursorem

Log źle wstawiony - nieczytelny. Brakuje też głównego FRST.txt.


DDU - przeczyściłbym sterowniki:

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html - przewijasz do Download Locations, wybierz jakiś kraj, potem w trybie awaryjnym opcja usunięcia sterowników.

Usuń sterowniki oba z pomocą programu.

Podaj Identyfikator urządzenia z Menadżera Urządzeń.
Odnajdziemy sterowniki

1 polubienie

Sterowniki byly usuwane DDU, jutro wstawie prawidlowo logi i identyfikator urzadzenia

1 polubienie

Dodaje logi wykonane po zainstalowaniu sterownika i czarnym ekranie (logi wykonane w trybie awaryjnym)

FRST.txt (35,3 KB)
Addition.txt (17,0 KB)

Identyfikator sprzętu:

PCI\VEN_1002&DEV_6658&SUBSYS_23391787&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_6658&SUBSYS_23391787
PCI\VEN_1002&DEV_6658&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_6658&CC_0300

Dodam jeszcze, że wszystkie sterowniki, które instalowałem były wyszukiwane za pomocą Driver Identifier. Po instalacji każdej wersji z nich (a było ich 4) problem pojawiał się znowu.

Pliki są czyste.
Miałem kilka razy sytuację, gdy zainstalowałem zbyt nowe sterowniki do grafiki AMD, właśnie pobierane przez wspomagacze.
Lepiej odinstaluj DriverIdentifier
Support AMD
Wybierz najpierw AMD Minimal Setup
Gdy program zainstaluje sterowniki i nic to nie pomoże to usuń sterowniki ręcznie i zainstaluj również ręcznie wskazując katalog z rozpakowanymi sterownikami.

Ostatecznie zrób podobnie ze sterownikami Adrenalin Edition 17.12.1 , nie wersję 17.2.2

Czy masz jakieś nierozpoznane urządzenia w Menadżerze urządzeń ?

Niestety dalej to samo. W menedżerze urządzeń wszystko ok.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Sprawdzić radeona w jakimś dobrym serwisie (domyślam się że używana i gwarancja się raczej skończyła), albo w domu jak wystartuje z jakimś nowszym GNU/Linux live cd/dvd/USB.

Może się gryzie z twoją płytą główną mimo wszystko?

1 polubienie

Jak mogę sprawdzić kartę na Linux’ie?

Dodam jeszcze, że po zainstalowaniu sterowników system startuje, gdy się go uruchomi w niskiej rozdzielczośc (640x480). Jednak gdy już chce przetestować karte FurMark’iem w tej właśnie rozdzielczości ekran znów staje się czarny.

Polecam zobaczyć czy karta nie jest uszkodzona