Radeon r9 270 vs geforce 1050Ti

Tego typu strony nie są godnym źródłem informacji. Opierają się na syntetycznych wpisach z testów z różnymi metodologiami (w co lepszych przypadkach) lub po prostu na samej specyfikacji, która nijak ma się do realnych osiągów.

Jezu to już nikomu nie można wierzyć nawet producentom sprzętu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Producentom przede wszystkim się nie wierzy. Realną wartość, jakość, przydatność etc. pokazują testy ludzi, którzy się z danym towarem zaznajomili, porównali z innymi i wyciągnęli wnioski.

Bo producent nawet roweru chce sprzedać, a to czy po 2 km wylecisz w kosmos przed rower z ramą to inna sprawa :stuck_out_tongue: Może słabe porównanie, ale co tam.

Co ma do tego producent, o ile nie podaje niewiarygodnych lub niedostatecznych danych jak w przypadku 970, gdzie 3,5 GB vRAM było “normalne”, pozostałe znacznie wolniejsze? To trochę tak jak z głośnikami, laik na podstawie ilości watów próbuje ocenić jak mu dobrze lub jak głośno zagra sprzęt. Bez sensu.

nietopyrz przekonałeś mnie bez patrzenia na mnie z góry, dzięki za racjonale argumenty pozbawione skorupy własnego ego :hugs::+1::wink:

Jeszcze takie pytanie dla świętego spokoju: te karty obsługują tryb UEFI? bo do radeona musiałem szukać odpowiedniego biosu…

pytanie 2 która karta będzie wydajniejsza ta 1050Ti z 4GB ramu czy 1060 z 3GB ramu ?