Radeon r9 270 vs geforce 1050Ti

Witam

Mam pytanie zastanawiam się nad wymianą radeona na coś nowszego, myślałem o geforce gtx 1050, moje pytanie czy poczuję wzrost wydajności? czy taka wymiana ma sens? interesują mnie karty do 1000 pln max. Procesor i5 6500.

Ile ramu masz do grania?

16 gb

GB!!! Litości!!!

Siema,
1050Ti jest znacznie szybsza (pi razy drzwi 50%). Gdybyś się decydował, to z uwagi na niski pobór prądu karty bierz najtańszy dostępny model. Przy dobrze wentylowanej obudowie można się rzucić na w pełni pasywnego KalmX. Z tańszych Zotac oferuje 5 lat gwarancji po rejestracji na ich stronie.

Zaś 1000 zł, jest to kwota problematyczna. W tej cenie można mieć również znacznie wydajniejszego 1060 3GB, jednak vRAM w tak małej liczbie IMO wyklucza opłacalność takiego zakupu, więc kupujesz 1060 6GB 300 zł drożej np. Palit Jetstream, kupujesz używanego gtx 970 w dobrym stanie i długą gwarancją, czekasz na obniżkę cen lub 1060 w wersji 5GB, która ma mieć premierę w przyszłości.

16 gigabitów? Czyli co 2 gigabajty? :wink:

Radeon w tym zestawieniu ciągle górą. Nie opłaca się wymieniać. Lepiej Zainwestuj w Dysk SSD jeśli nie masz :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Jak może być używka to proponuje GTX770 o ile masz dobry zasilacz 600W. Wydajność porównywalna do GTX1050Ti, a dobrą kartę można już dorwać do 400 złotych.

Bez zastanowienia bier 1050Ti, no chyba, że masz drugie tyle do GTX 1060 6GB, bo branie upośledzonego 970 to też marny pomysł. Nie bierz 1060 3GB, bo już w momencie premiery ta karta była stracona przez jeszcze bardziej upośledzony VRAM. Rok wcześniej 2 GB to było krytyczne minimum i niby 3 GB ma być na to remedium? Ok, karta jest mocna, ale ta moc jest na nic gdy potrzeba więcej VRAM i taki Wolfenstein II jest na to idealnym przykładem, gdzie w porównaniu do wersji 6G trzeba mocno ciąć detale.

Ludzie, ogarnijcie się. Nie proponujcie używek, w dodatku takich staroci gdzie ktoś ma dość wysoki budżet. DX 12 i Vulkan w natarciu, a Wy proponujecie rzęchy…

@66Garoz
Jak oprócz przywalania się literek nie masz nic do dodania to lepiej się zamknij z łaski swojej.

Gigabity mają skrót Gb, a nie gb jakieś. Dobrze, że nie napisał w metrach bieżących :stuck_out_tongue:

Zapisze twój cytat i do innych przywalań szczególnie literówek na forum będę Cie cytował bo to to samo. Czepiacie się innych form pisania, a pozawalacie pisać MegaBajty jako mb czyli metry bieżące, a gb to będą gigabajty bierzace chyba jakiś nowy rozmiar w informatyce odkryty na forum dobreprogramy.pl. Potem pewnie wchodzi jakiś fachowiec na forum chciałby pomoc, ale widzac gb stwierdza pewnie, że jak nie wie co to GB i Gb to szkoda jego 5 minut dla kogoś kto nie potrafi prostych rzeczy o jednostak miary w IT przeczytać na wikipedi bo i tak na forum wszyscy to oleją, a co niektórzy jeszcze grożą za to, że człowiek zwraca uwagę często może i brutalnie, ale inaczej nie dotrze.

LORDEK nie groź bo ja nie lunbie być donosicielem, ale chyba zacznę bo za rzadko bana dostajesz.

Oj kolego pijesz nie do tej osoby co powinieneś. Zacznijmy od tego, że ja mam gdzieś literówki dopóki sens zdania jest zachowany i nie przypominam sobie, żebym robił forumowe krucjaty poprawnego pisania - czasem kogoś upomnę, ale jak robi już totalnie rażące błędy, a mam ochotę mu pomóc czy mu odpowiedzieć. Twoje rozumowanie jest iście idiotyczne. Specjaliści na co dzień widzą takie drobne nieścisłości i im coś takiego wcale nie przeszkadza, bo przyczyną mogą być różne - ktoś może nie jest informatycznym orłem i dla niego komputer to myszka i monitor, a gb to to samo co GB. GB to dla niego może być Wielka Brytania i co mu zrobisz? Może pominął wciśnięcie Shift i wysłał tak jak napisał? Taki to wielki jest błąd, że ciężko zrozumieć “co autor miał na myśli”? Może Granatowe Balerony? Może Gigantyczny Bulbulbulator?

Prędzej to można donieść, ale na Ciebie, że zaśmiecasz wątki swoim grammar nazi nie wnosząc nic do tematu.

To wracając do tematu GTX 1050Ti czy R9 270, no chyba, że nie masz nic ciekawego do powiedzenia, bo ja wybieram, jak inni zresztą GTX 1050 Ti, ale 6 stówek więcej i mamy GTX 1060, a autor ma 1000 zł.

1 polubienie

A kórą 1050Ti najlepiej wybrać ? 1000to taki max super byłoby kupić coś do 800pln.

To może szukaj na Allegro używki z gwarancją, a nie nówki w sklepie. Jak w sklepie kosztuje tysiaka to używka będzie tańsza, a wcale nie musi być gorsza :slight_smile: Niektórzy zmieniają sprzęt w komputerze jak przysłowiowe rękawiczki z nadmiaru gotówki na koncie.

lub znacznie szybsza


Właśnie pisaliśmy, że 1060 3GB to marny biznes. To taki półprodukt, który ma potencjał, ale został skaszaniony przez VRAM właśnie. Albo dorzucamy 300 do 6G, albo oszczędzamy 200-300 i bierzemy 1050Ti. 3GB to jednak za mocny kaganiec i karta jest strasznie nieopłacalna. Nie podoba mnie się produkt, którego nie mogę w 100% wykorzystać, a szybko zacznie być to dokuczliwe przy tak rosnącym zapotrzebowaniu na VRAM. Już od kilku lat 2 GB to krytycznie mało i zazwyczaj nie wystarcza. 1 GB więcej nie rozwiązuje problemu.

To co myślisz 1050Ti z 4GB ramu ? Na pasywną chyba się nie zdecyduję, chciałbym taką z dwoma wiatrakami.

Albo 1050Ti, albo dozbieraj do 1300 zł i bierz 1060 6GB.

Albo PAlit:

Albo nieco bardziej podkręcony Zotac

Reszta niespecjalnie się już opłaca. Karta nie jest demonem wydajności i wydawanie na nią więcej kasy mija się z celem.

Nie ma potrzeby celować w kartę dwuwentylatorową. 1050 są dosyć chłodnymi kartami, ergo nie potrzeba ultrawydajnych systemów chłodzeń, dlatego też poleca się najtańszy możliwy model. Zresztą większość modeli z dwoma wentylatorami nie ma zalety, którą mają wydajniejsze karty tj. trybu półpasywnego (bez obciążenia, karta jest bezgłośna). Reprezentat trybu półpasywnego Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti Gaming G1 4GB (oferta dla cichofili).

W wydajności wszystkie modele są na zbliżonym poziomie.

1 polubienie

https://goo.gl/PboeEd Tu masz stronkę do porównań wydajnoci i opłacalności sprzętu Radeon r9 270 ciągle górą ;P. Nie słuchaj rad przypadkowych expertów

Ehhh… R9 270 DX 11.2, GTX 1050 Ti DX 12

Zresztą przejrzyj sobie.

http://www.hwcompare.com/33231/geforce-gtx-1050-ti-vs-radeon-r9-270/

Nie ma sensu brać się za R9 270 gdy jest niemal w tej samej cenie co GTX 1050Ti. GTX ma więcej VRAM, jest to nowsza technologia, jeszcze ma jako-takie wsparcie i serwis, wydajność

Tu masz porównanie 1050Ti do mocniejszej 270X.

I choćbyś nie wiem jak próbował, nie udowodnisz mi, że R9 270 w grach jest lepszy od GTX 1050Ti i tym samym bardziej opłacalny. I nie mów mi, że jestem fanboyem Nvidii. Mam FX 8320 i RX 480.

Przypadkowym expertem można nazwać Ciebie. Starasz się tu ludziom pomagać, ale często wprowadzasz jeszcze większe zamieszanie.