Radeon R9 270X - błąd sterowników

Coś z moją kartą graficzną jest nie tak zainstalowałem sterowniki (dobre) i po zainstalowaniu restartuje PC’a i wyskakuje taki komunikat :

Nie jest zainstalowany żaden sterownik graficzny lub sterownik graficzny nie działa prawidłowo, zainstaluj sterownik odpowiedni dla danego sprzętu firmy AMD

 

Karta graficzna : Radeon R9 270X

 

A tu screen z Menedzer Urządżeń

http://iv.pl/images/46982128511970327761.png

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Nawiązując do screen’a, może przeskanuj komputer programem antywirusowym :mrgreen:

Komputer jest po formacie :slight_smile:

Odinstaluj sterownik wg opisu:

http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788928-Instalacja-sterowników-ATI-AMD-Radeon

 

Użyj Programu Driver Cleaner żeby wyczyścić pozostałości…

 

Dopiero teraz po resecie możesz spróbować instalacji.

 

 Uruchom kompa w trybie awaryjnym lub czystego rozruchu i spróbuj zainstalować stery (zawsze z załączonej płyty, dopiero potem rób upgrade).

 

Jeśli będziesz miał dalej problem pisz…

Zrobiłem tak jak napisałeś sterowniki się zainstalowały zrobiłem reseta, i wyskoczyło to samo.

 

http://iv.pl/images/04133924398870931554.png

To musisz spróbować innych sterowników…

 

Zobacz może program Driver Booster - tylko z głową, nie instaluj wszystkiego jak leci - samą grafikę…

Dobra już się instaluje. Dam edita jak się zainstaluje i czy coś pomogło czy nie.

 

 

//EDIT po zainstalowaniu zrobiłem reseta i dalej to samo.

Czy za każdym razem jest ten błąd? Czy może przy którymś restarcie działa wszystko?

 

Pobierz stąd sterownik beta na windowsa lub spróbuj tego automatu do wykrywania i instalacji sterów:

 

AutoDetect - W tym systemie jest już zainstalowany najnowszy sterownik.

 

 

A tą bete już pobieram.

 

 

//Beta - to samo :frowning:

no to karta do wymiany na gwarancji… chyba że masz możliwość testów na innym kompie…

Karta jeszcze dziś rano działała jak należy ale jak odpalałem system to widziałem przez 5 sekund pulpit i zaraz robił się czarny ekran i został tylko reset ale zrobiłem formata i taki problem z sterami ;X

 

 

EDIT : Dobra dziś po południu jak wrócę z szkoły wyjmę karte włoże ją jeszcze raz może po prostu karta źle się trzyma i ją docisnę. I zrobię Update systemu jak wyczytałem na innym forum.

 

Teraz w instalatorze konfiguruje się sieć i zanim zainstaluje się antywirusa, można złapać jakiegoś syfa. Jeżeli system jest piracki, obraz ISO może być już zainfekowany. Jeżeli masz jeszcze taką możliwość, wykonaj pełne skanowanie :wink:

Miałem znowu problem jak system się uruchamiał zaraz robił się czarny EKRAN i tylko mogłem wejśc przez Tryb Awaryjny. Wgrałem znów system (Odłączyłem INTERNET) Instaluje właśnie sterowniki. I się okaże.

 

 

// Edit : Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej, restartuje komputer, i gdy jest “Trwa Uruchamianie Systemu Windows” po tym Ekran robi się czarny i koniec. Jedynie mogę wejść przez Tryb Awaryjny.

Czyli karta do wymiany… No cóż, zdarza się…

No cóż dzięki za rade, w poniedziałek się ją odda.

  1. Tryb awaryjny

  2. Czyszczenie programem DDU (DC sobie daruj)

  3. Instalacja Catalyst 14.12

Dziś byłem w sklepie gdzie kupiłem kartę.

 

Ale chyba wymiana nie będzie potrzebna bo to wina u mnie leży (tak mi się wydaje) tata wzioł karte do siebie zobaczyć czy u niego będzie działać. Więcej jeżeli bd miał to samo co ja to się ją wymieni.

 

Ale dziwne jest to że mam zastępczą karte która wcześniej działała Radeon x1300/1550

I zainstalowałem sterowniki i ten sam błąd …

 

System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego sterowników wymaganych dla tego urządzenia. Niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania mogła doprowadzić do instalacji pliku, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony albo może być złośliwym oprogramowaniem z nieznanego źródła. (Kod 52)

Masz zainstalowaną aktualizację KB3004394 ?

Programy i funkcje > Zainstalowane aktualizacje > wyszukaj tej aktualizacji poprzez pole wyszukiwania.

Tak jest