Radeon RX470 - czarny ekran

Witam,
Od jakiegoś czasu coś dziwnego dzieję się z ww karta graficzną. Zazwyczaj podczas gry ale ostatnio też na Windowsie podczas WSUS Update - Na początku wygląda jakby wysypywał się sterownik ekranu (kiedyś tak miałem z GeForcem, ale zazwyczaj Win wstawał i dawał komunikat, że sterownik się sypnął od taka przypadłość najnowszych sterowników, które średnio pasowały do 750Ti) Num Lock reaguje ale tylko przez chwile, później całkowite zamrożenie i tylko twardy reset.

Sterownik testowałem najnowszy oraz najstarszy jaki AMD daje ściągnąć - bez zmian. Zasilacz 750W Supremo FM2, karta zasilana 6pinową kostką.

Jakieś porady? Wina sterownika, uszkodzenie karty czy może zasilacz?

Może problem z ACPI od Asusa?

Skopiuje jeszcze sterowniki które były na krążku z grafą, pewnie będą starsze niż dostępne na www AMD.

W7 64, Radeon RX470, Asus Z87-A, 750W Supremo FM2, i7-4790

Hmm, sprawdź może stan dysku/dysków. Pobierz HDtune i sprawdź Health i error scan.

Pierwszy użytkownik, czy Allegro?

Ja, czarnowidz, stawiam na kartę- podepnij w innym PC i odpal na 30 min benchmarki. Jak wysypie… można w sumie wyrzucić lub piec i liczyć na cud. Naprawa droższa niż 100-150 nie ma sensu…a czip pewnie wyjdzie ze 2x tyle.

Jeżeli już taka wiekowa platforma to raczej coś z xenonem może by się dało,

Pierwszy wlasciciel. I nie wiem czy wlasnie nie stalo sie to samo na zintegrowanej. Moze RAM? GoodRAMy 2x16GB. Dyski sprawdzalem tydzien temy i byly ok, ale sprawdze bo w sumie to ssd.

Podłaczyłes monitor/ telewizor do Integry? Jak działa a 470 nie działa… warto chyba w 2 PC sprawdzić właśnie ją.

Odlaczylem 470, i na swiezym W7 wlaczylem na zintegrowanej. SSD sprawdzony SSDLife i jest w ‘fantastycznym’ stanie. Teraz windowsowy test ramu leci, pozniej memtest a pozniej zmiana 470 na innego 470.

\Edit:
Karta umiera, po wymianie OK.