Radeon SAPPHIRE 4650 HD brak wydajności, wywalanie do windy

Otóż zakupiłem dzisiaj bulletstorma, ucieszony z pięciu minut rozgrywki wyrzuciło mnie do winy. Wgrałem najnowsze sterowniki do karty, obniżyłem wymagania i gra ruszyła. Długo sobie nie pograłem może z 1h. Znowu mnie wyrzuciło. Ponowna próba włączenia i 10 minut z rozgrywki, a potem to już podczas ekranu ładowania wywala. W czym rzecz? Słyszałem że ta karta nie nadaje się do gier. Pisałem już wcześniej że przycinają mi się filmiki, lecz dołożyłem ramu i myślałem że będzie wszystko okey, ale nie jest. Moje pytanie brzmi czy warto kupić n. Geforca 8800GT czy nic to nie zmieni. A może wina systemu i przydałby się format. Jest to dla mnie dziwne bo gdy włączę od nowa kompa to znowu gra działa może z 1h. Jeżeli mielibyście jakieś przeczucia lub tez doświadczenia czekam!

Zgadza się, ta karta nie jest zbyt wydajna. 8800GT jest od niej sporo lepsza, choć lepiej wziąć wersję GTX albo Ultra. A co do problemu, wydaje mi się, że po prostu ci się ona przegrzewa, albo nawet nie tylko karta ale i procesor. Pograj trochę i sprawdź temperatury everestem.

Jeśli kupiłeś nową kartę, to nie powinno wywalać do wina bez względu na wydajność, skupiłbym się bardziej na systemie, jakieś błędy może, no ale jeśli to używka, to może być problem ze strony technicznej karty :frowning: ukryta wada. A zasilanie karty wystarczające?

Karta nowa, procek nowy pasta termoizolacyjna pod niego, płyta główna nowa i zasilacz 450V nowy zakupiony rok temu. Niestety nie miałem już aż tyle forsy a uszkodzenie wtedy było tak poważne ze odrazu kupiłem wszystko nowe i ta karta… Wyczytałem ze inni mają też z nią problemu, podczas gry tną się filmik etc. że nie nadają się te modele w ogóle do gry. W systemie ostatnio znalazłem 70 wirusów większość na dysku C w plikach WIN32, dopiero inny antyvir je wykrył. Koszt nowej karty i grania systemu to jakieś 250zł więc jakiegoś huku nie ma, ale chce mieć gwarancje że wtedy wszystko będzie śmigać. Dzisiaj sprawdzę tęmp. procka podczas grania

Dodane 08.03.2011 (Wt) 14:25

No niestety na procku jest 70 stopni odrazu po włączenie… oznacza to?

mam taka sama karte i mysle o jak najszybszej jej wymianie, chodzila mi jak odkurzacz ale dzieki gwarancji usterka zostala naprawiona, ta karta do gier sie nie nadaje, gdybym wiedzial to co teraz w zyciu nie kupilbym kompa z ta karta