Radeon X1100 - problem z pamiecia

Witam

Mam w domu karte graficzna Radeon x1100 128 mb i w specyfikacji komputera jest napisane ze karta ta moze dobrac sobie z ramu do 359 mb lecz niestety tego nie robi ;/

Czy mozna jakos to ustawic?

uzywam Windowsa Vista HB i mam 2 gb ramu, szukalem juz w opcjach w panlu ale nie znalazlem jak to ustwaic moze ktos wie?

z gory dzieki za pomoc

pozdrwiam

To jest automatycznie przydzielane… Jeśli włączysz jakąś grę albo program który mocno obciąża kartę a karta się nie wyrabia to wtedy system automatycznie zwiększa przydział pamięci dla karty…

No niby wszystko ladnie pieknie tylko dlaczego jak wlacze np COD 4 na najnizszych detalach gdzie wymagane jest 128 mb pamieci grafiki gra nie rusza? Karta oblsuguje pixel shadera 2 wiec powinno ruszyc a nie dziala ;/

sprawdzalem juz na kilku stronach i na wszystkich bylo napisane ze na minimum powina chodzic ta gra lecz nie dziala ;/ tak samo jest z kikoma innymi tytulami ;/

Jaki masz komputer?

dual-core 2x1,6 Ghz, ati radeon x1100 128 mb do 359 z ramu, windows vista HB 32-bit, 2GB ram, dysk sata 120gb

jest to laptop asus x51rl series

ewidentnie powinno wszystko smigac na najnziszych detalach…

dodam ze mam wylaczone wszystkie programy i antyvira tak ze jest wolnego 1,7gb ram wiec powinno starczyc dla karty i gry…

a i tak nie chodzi… ;/

Jak to Laptop to pewnie wina karty graficznej. Z tyłu pudełka (od gry) często masz napisane, że "Laptopowe wersje kart graficznych mogą nie spełniać wymagań gry … " itd. Po prostu za słaba do tej gry :confused: .

Poszperałem w necie i znalazłem problem dlaczego gra ci nie działa… Z przykrością informuję iż nie zadziała ci ta gra nawet na minimalnych wymaganiach… Gra wymaga obsługi minimum DirectX9c a twoja karta obsługuje 9b więc nic nie zrobisz… Przykro mi :!:

Dziwne. Przecież ma w tym Laptopie (pewnie preinstalowaną) Viste, więc Jego karta graficzna nie obsługuje DX10 ?? Bez sensu :stuck_out_tongue: . A jak jest z GeForce 9200M GS wie ktoś może ??

Pozdrawiam :wink: .

64 bitowa magistrala i obsługa DirectX 10

No wlasnie mi tez sie wydawalo ze vista obsluguje Directx 10… zaraz zobacze jaka mam u siebie wersje i dam edita;p

sorka ze tak dlugo nie odpisywalem ale nie mialem dostepu do kompa…

edit:

zrobilem uruchom>dxdiag i znalazlem ze mam wersje 10 wiec nie rozumiem jak moja karta moze nie obslugiwac tej gry…

DX masz 10 bo takie jest w viscie ale karta ma maksymalnie 9.0b, tak samo jak ja miałem na nVidia rivia DX 9.0c :smiley: .