Radeon X1550 TV-OUT - taka sama rozdzielczośc (ROZWIĄZANIE)

Witam! Podłączyłem pod Vistą przez S-video TV Samsung 29"/100Hz. Gdy w catalist wybiorę tryb klonowania, to owszem, uzyskuję obraz na TV ale na monitorze zmienia się automatycznie rozdzielczość (LCD 17") z 1280x1024 na 1024x768, czyli monitor dostosowuje rozdzielczość do TV. Pod XP było z goła inaczej, tzn. TV wyświetlał obraz w ten sposób, że można było przesuwać cały pulpit myszką, czyli nie zmieniał rozdzielczości jaka była przypisana do monitora. Wystarczyło włączyć opcję trybu kinowego i podczas odtwarzania film na TV był na pełny ekran, a na mionitorze można było pracować. Zauważyłem, że pod Vistą też można włączyć tryb kinowy, ale on jakby nie działa. Czy ktoś miał podobny problem i jak z niego wybrnął? :slight_smile:

Pozdrawiam

Tryb kinowy u mnie też nie działa jak trzeba, W zasadzie przyłączam się do powyższego bo mam identyko…

Witam ponownie.

Znalazłem rozwiązanie (przynajmniej połowiczne). Naprowadził mnie tryb podstawowy Catalysta. Wybrałem opcję pulpitu rozszerzonego, a nie klonowania. Dzięki temu na monitorze mam 1280x a na TV 1024x. Na ten 2 pulpit wrzucam WMP 11 i ustawiam pełny ekran i … film jest odtwarzany, a na monitorze można w tym czasie robic co innego.

Pozdrawiam :mrgreen: