Radeon X1950 Pro czy GeForce 8600 GTS

Którą kartę wybrać? Pozostaje pytanie jaką płytę główną wybrać zakładając że będzie procek

AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ BOX (Socket AM2, 64bit, 65W) (ADO4200CUBOX)

lub

AMD Athlon 64 X2 EE 4400+ BOX (Socket AM2, 64bit, 65W) (ADO4400DDBOX)

pamięć

DDR2 2x1024MB PC-667 GeIL CL 4 12-4-4

Jak nie kręcisz to Radeon X1950 Pro, jak kręcisz to Palit GeForce 8600GT Sonic+ albo poczekaj na GeForce 8800GT, GeForce 8600GTS jest nie opłacalny.

Jaki masz zasilacz ??

Nie kręce… więc Radeon X1950Pro PCI-E Palit XpertVision AE/X195P+TD52 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit)

Co do zasilacza, to jeszcze nie mam… zamierzałem kupić obódowe Tracert z zasilaczem 4Life HF 450W

Jaką płytę główną wybrać nadal nie wiem.

obudowa bez zasilacza, zasilacza amacrox ax400/450-pnf.

płyta główna :

foxcon nforce570/590 lub dfi infinity am2 (ultra bądź sli).

Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H (nVidia nForce 570 SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

DFI Infinity NF SLI-M2/G (nVidia nForce4 SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Powiększ zdjęcie DFI Infinity NF 570-M2/G (nVidia nForce 570) [DDR2, PCI-E, FW]

Te miałeś na myśli? Dlaczego nie tak popularny asus czy gigabite?

Co do zasilacza to dlaczego nie z obudową? Nie mogę znaleźć amacrox… szukam na znak.pl bo tam zamierzam wszystko kupić.

Asus i gigabyte takich najlepszych płyt nie robią jak kiedyś robili.

Zasilacz Tracer co jest z obudową to jest spalacz kompów, brak zabezpieczeń, sporo mniejsza moc niż podaje producent.

W znak.pl jest Modecom MC-350/400ATX to jest Amacrox tylko sprzedawany pod inną marką, obudową się różnią Modecom ma srebrną a Amacrox ma czarną.

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&scid=901

ok Modecom MC-400ATX 2.0 (400W), pasywne PFC (1x120mm) podnosi cene kompa o ponad 100pln ale wyjasniłeś mi to jako pierwszy że to ważna inwestycja.

Pozostaje więc jeszcze pytanie… która z tych płyt głównych.

To jaki sprzęt jest najlepszy zależy od modelu/serii, a nie ogólnie od producenta, jedynie można wyróżnić kiepskich producentów którym nigdy nie zdarza się wypuścić porządnej części komputerowej, foxconn do rewelacyjnych producentów tak samo jak palit nie należy, owszem od dobrych 2 lat zdażyło im się kilka dobrych modeli różnych produktów które można polecać, ale nie można na ślepo zawierzać tym markom, na dobrą sprawę nie można na ślepo zawierzać absolutnie żadnej marce, zawsze może trafić się kiepska sztuka/rewizja/model, albo odpowiednio rewelacyjna. Na tym forum zwykle ludzie polecają płyty główne które w testach na różnych portalach hardwareowych uzyskiwały najlepsze wyniki podkręcania dla danych chipsetów, a nie jest powiedziane że każda sztuka jest taka, a tymbardziej że możliwości oc danej płyty głównej są adekwatne do realnych potrzeb kogokolwiek na codzień (tylko entuzjaści ze sporą ilością niepotrzebnych pieniędzy kupują podzespoły po to żeby przez 10min pobawić się z jakimś benchmarkiem, normalni ludzie kupują podzespoły tak aby były niezawodne, długowieczne, nieuciążliwe i możliwie wydajne, wszystko to jednocześnie).

No i rozbiłeś moją już prawie podjętą decyzje… nawiązujac do moich pytań… co byś wybrał

było wiele razy, poczytaj wątki o zasilaczach.

co do płyty głównej to której nie wybierzesz będzie ok. (dfi,foxconn).