Radeon X1950 Pro <- VPU Recover

Dwa dni temu kupiłem nową kartę graficzną zainstalowałem sterowniki no i niby wszystko działało :mrgreen: Odpalam pierwszą grę :

-> Driver: Parallel Lines

No i gierka śmiga aż miło :mrgreen:

Odpalam drugą :

-> Gothic III

No i sie zaczyna włączam ją parę naście sekund gry i wywala mi błąd

http://img504.imageshack.us/my.php?image=75795378pf6.jpg

Jak włączyłem CM DIRT, Call of Duty 2 to też wywal mi ten błąd :evil:

Googlowałem na temat tego błędu no i próbowałem już :

-> Reinstalacji sterowników

-> Instalacji starszych sterowników

-> Instalacji sterowników bez Catalyst control panel

-> Wyłączenie funkcji VPU Recover

-> Reinstalacji windowsa

-> Instalacji sterowników Omegi

Czytałem jeszcze że to może byc od zasilacza więc podaje jeszcze te parametry :

http://img503.imageshack.us/my.php?image=21922455gu7.jpg

Zasilacz mam taki :

->Cooler Master zasilacz ATX Real Power 450W PFC

Czytałem jeszcze że można usunąc ten błąd gdy sie wyłączy opcje :

Fast Write

Opcje tą z tego co czytałem można wyłączyc w Catalyst control panel no ale żeby tego dokonac muszę miec opcje “SmartGart” której jak na złosc nie mam w panelu. Można ją też wyłączyc w biosie ale też nie mam tej opcji …

POMOCY !

Jeżeli masz możliwość sprawdź kartę na innym komputerze (np. u jakiegoś kolegi) . Potem możesz ewentualnie tymczasowo zamontować jakąś inną kartę u siebie i zobaczyć jakie będą tego rezultaty . Może coś jest z kartą ?

Nie bardzo mam gdzie sprawdzic właśnie ta kartę ale jak wertowałem strony w necie o tym to dwóch kolesi pisało że oddali karte do serwisu bi pojawiał im sie ten błąd ale w serwisie im powiedzieli ze karta jest dobra …

Pomóżcie mi bo 500 zł w plecy jestem … Jak narazie :lol:

Miałem to samo na Radeonie 9600 XT i u kumpla na Radeonie 9550. Jednak działo się to po jakichś 2 godzinach ciągłego grania w dość wymagające gry. U mnie pomogło wyłączenie funkcji VPU Recover (tzn. wyłączenie w opcjach Catalyst Control Center raportu generowanego przez funkcję VPU Recover). U kumpla wymagana była zmiana sterowników na nowsze - nawet na stronie ATI kiedyś pisali, że w nowszych wersjach sterowników poprawiono ten problem z natrętnym VPU Recover.

Wyłączenie opcji Fast Write nie jest żadnym sposobem. Jednak jeśli chcesz koniecznie ją wyłączyć, to możesz to zrobić w BIOS’ie płyty głównej - pewnie domyślnie masz ustawioną wartość Autodetekcji.

Wyłączyłem opcje raportów przez funkcje VPU Recover i jak odpalamjakąś wymagającą grę to mi sie komp zawiesza :cry:

Jak na razie została mi tylko opcja fast write ale nie mam tego w biosie niestety !

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?