Radeon x700, oraz FS D2151-A1x , konflikt sprzętowy?

Witam!

Mam następujący problem, płyta główna D2151-A1x , z procesorem Intel Pentium 4 3,2GHz oraz ramem (w jednej kości) 1 GB, 667MHz, zachowuje się w dość dziwny sposób. Po włożeniu karty (PCI-E x16) - tego radeona, i naciśnięciu przycisku POWER, komputer włącza się na 3 sekundy, wyłącza, znów włącza, i wyłącza, (na 3 sekundy), na monitorze czarno… dźwięków z PC Speekera, brak.

Po 2,3 lub 4 razie po takich restartach (włączy się na 3 sekundy, wyłączy, sam włączy za 5 sekund, i znów wyłączy, i tak kilka razy) komputer startuje i później już pracuje dobrze.

Co ciekawe gdy wsadzę GeForce 6600, problem nie występuje…

karta graficzna nie ma dodatkowego zasilania, więc to nie jest problemem

co zrobiłem?

* testowałem na zasilaczu 400W i 350W, średnich firm,zestaw sprawdzony, całość sprawdzana na 3 zasilaczach

* ram testowany memtestem

* karta dobrze dociśnięta

* co ciekawe karta na drugim komputerze z płytą głowną GA 8i945P-G pracuje dobrze :slight_smile: i zawsze komputer się włącza, co prawda po naciśnięciu przycisku power, obraz pojawia się po 4 może 5 sekundach, ale mimo wszystko za każdym razem załapuje, i nie ma żadnych problemów. Z GeForcem który pracuje z GA 8i945P-G, też nie ma problemów na tej płycie Fijutsu Siemens D2151-A1x

* wgrałem najnowszy bios do płyty D2151-A1x (na tej ma pracować ten radeon), i też nic to nie zmieniło

* bios oczywiście też resetowany, ręcznie też próbowałem ustawić (wymusić grafike na PCIE), też nic nie dało…

* opcje zasilania w BIOSIE są poprawnie ustawione (te dotyczące ostatniego stanu - czy komputer ma się włączać po zaniku prądu etc.)

Co radzicie? może by bios w karcie graficznej zaktualizować? o ile to możliwe i ma jakiś sens…

prosze o ewentualne podpowiedzi

pozdrawiam.

Wygląda, że płycie nie podoba się karta grafiki i z tego co czytałem zrobiłeś wszystko co możliwe - chyba teraz jedyne wyjście zastosować inną kartę grafiki do tej płyty.

Możliwe, że płyta uszkodzona ? - problemy z zasilaniem portu PCI-E.

ale GeForce 6600, pracuje stabilnie (wygrzewałem ją różnymi aplikacjami), tak samo tego Radeona na drugiej płycie głównej, też wygrzewałem i dobrze pracowała, (próbowałem nawet różnych Benchamarków od gier)

zamówiłem drugą grafikę, GeForce 7600GS, 256MB, może zadziała

Przeczytałem w Internecie że ktoś też miał podobny problem tylko że z innym całkowicie radeonem, ale płyta sprawna, karta też, a ani obrazu ani nic…