Radeony i ich fizyka w Call Of Duty

Po kupnie Radzia 4850 ( wiadomo karty bez niektórych dobroci co karty Nvidii… ) odpaliłem sobie Call of duty 5… i co widziałem… nie wiem czy tak samo wygląda gra na GeForcach…ale po zabiciu przeciwników widać było że tak dziwnie padają na ziemię.

Wcześniej odpaliłem COD 4 to nie b yło " takiego uczucia " realistyczności co na wcześniejszym 8600GT.

Na 8600 przeciwnicy jak i moja drużyna miała ruchy takie żywe wycięte z normalnych filmów… a na radziu ja widzę że wszystko jest sztywno… nawet jak przecinali siatkę w COD 4 to mój kompan szybko i tak dziwnie upadał na ziemię i szybko z niej wstawał a nie jak na pamiętliwym 860GT.

Na COD 5 nie wspomnę… o padaniu przeciwników na ziemię.

Nie mam już żadnej karty Nvidii i nie mogę sprawdzić jak się gra ma na GeForcach. Bo napewno system realistyczności jest bardzo dobry…

A na radziach zabici wywalają się końcowy filmik przyspieszony w Beny Hillu.

Nie widzicie nic takiego ?

Ja widzę - kupiłeś radeona

Teraz wszystkie gry są i będą wspierały tylko nV więc z nimi się najlepiej gra - wydajność to inna bajka ale jest porównywalna lecz nV są droższe.

Lecz za luksus trzeba płacić

PS. Zaraz mnie obskoczą :stuck_out_tongue: Chyba wiecie kto =D>

Nie chodzi mi o walkę AMD i Nvidii.

Bo ogólnie na karty nie narzekam.

Tylko chodzi mi o fizykę gry.

Że śmiesznie wygląda.

NV wcale nie są droższe.

Radki 4800 podskoczyły mocno w górę.

Kupiłem za lekko ponad 450 zł a teraz widze że są po 600 i w górę.

Mi to się śmiać chce właśnie ale z kart typu 9500 - 9600 od nvidii… bo to to dopiero low end…

Jednak jak na chałę 9600 nawet nieźle sobie radzi w większości gier - ot dziwne.

Ale nie chodzi mi o kłótnię między… radkami a geforcami…

Wiadomo że radek nie ma wsparcia physics - i szkoda ;/

To pewnie tego wina…

9600 to low-end ?

Lepiej popatrz na 9500 bo 8600 jest dużo lepsza (wersja GTS)

Dobry produkt dobre osiągi

Nowego 4850 można dostać za 485zł~

Byłem niezdecydowany co do hd4850 czy 9600gt, na szczęście wybrałem 9600gt i jak narazie nieżałuję,

Crysis na max, gta4 i farcry2 bez problemów. Myślę że konsekwencja mody na hd4850 która panowała na jesieni zbiera teraz żniwo.

Chłopie 9600gt “chała”???

Ja mam 11510 ptk w 3dmark 06 na 9600gt i c2d 3,3ghz a ty na swoim ile wyciągasz? masz chociaż 10 000ptk?

Radeony nie obsługują CUDA a większość gier tylko CUDE jako silnik fizyki obsługują więc się niedziw.

Radeon byłby całkiem niezłą kartą gdyby twórcy gier optymalizowali pod radeony gry ale tak nie jest więc…

tokyoball , nie wdawaj się w dyskusję bo zaraz wpadnie Fanclub ATI i nas rozmiecie ich pomysłami rozwalenia kart po to by stracić gwarancję i montować tam chłodzenia za 150zł.

Nie warto

Moda na HD4850 przyszła stąd, że rzucili hasło ‘‘najlepsza karta na rynku’’ i wszyscy to kupili a potem na forum żeby jakoś się pokazać ukrywali swoje problemy z nimi, żeby nie wyjść na ‘‘słabszych’’.

Pozdro

PS. mówicie o mnie co chcecie ‘‘fanboy nv’’ itp. ale mnie to w ogóle nie obchodzi NARA

Co racja to racja

Spadam i już nic nie gadam :roll:

U mnie na Radku 4850 zarówno COD4 jak i COD5 działa normalnie!Może trafiłeś wadliwą sztuke.

Cóż ; d nikogo nikt nie będzie od fanboyi… wyzywał :slight_smile:

Co do CUDA to moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z fizyką gier :wink:

Ja 9600 i 9500 napewno bym nie kupił … jeśli coś to kroiłbym GTX’a i chyba tak za jakiś czas zrobię.

Napewno nie teraz ale następną kartą to będzie znowu ród Nvidii.

PS najtańsze karty 4850 to rzędu 550 zł na allegro a na ceneo 511 zł.

Nie widziałem nigdzie nawet używki za 485.

To zależy wg kogo…

Bo pewnie na Nvidii w owe gry nie grałeś i nie porównywałeś…tych kart ze sobą

Na ogół na Radzia narzekać nie mogę…

tak z ciekawości zadałem to pytanie…

Jednak miałem rację że inaczej tą fizykę widać na nvidiach…

Zgadza się 9500-9600 uważam za low end typu 8500-8400

Bez obrazy oczywiście…

Choć każdy wie że 9600 GT to nic innego jak 8600GTS.

Czyli grafika nie na owy moment.

Po co kupować teraz 9600 skoro to dawny 8600 GTS…

A teraz ludzie rwą się na 9600… to tak jakby rwali się na 8600

Chociaż i tak to robili swego czasu.

8600 to wydajna karta ale jużchyba nie na te czasy

Mój wybór padł na wysoko OC w standardzie 8800 ale uznałem ja i wielu znajomych że to dośc stara konstrukcja względem 4850 i zakup padł na 4850.

Mimo że wydajnościowo stoją podobnie z 8800-4850

Bój sie Boga :x GF 9600GT to nic innego jak GF 8600GTS czy ty wogóle widziałeś te karty…

GF 9600Gt nie na ten moment … nie gadaj takich ■■■■■ół bo żal ( jeżeli chodzi o cenę to fakt nie jest to obecnie opłacalny zakup porównując te 3 miesiące wstecz) ja swego HDka 3850 kupowałem za 270 zł.

Oczywiście że te karty nie na ten moment.

Wsadzają te karty do gotowych zestawów jak kiedyś 8500…

W zasadzie ta…

9600GT - 256bit -64 potoki PS i VS

8600GT - 128bit -32 potoki PS i VS

9600 - dla mnie słaba karta… i napewno bym jej nie kupił…

mówię… wolałbym odkładać na GTX’a nawet gdybym miał Radka 2600

Nikt fanboyi nie szukał , a tu widać Wy na siłę ich chcecie udać…

bo ja spytałem jak gra Wam się zachowuje na Nvidiach… a tu rozmowa co gorsze a co lepsze…

EDIT----

Gra chodzi tak samo na Nvidiach bo właśnie przejrzałem kilkanaście gameplay’i

Chyba pokuszę się o pożyczenie jakiejś nvidii by sprawdzić jeszcze raz COD 4 na tychże właśnie kartach…

Co do COD 5 i fizyki widzę że jest tak samo jak an radkach.

Nvidia - Owszem ale nie 9600, GTX - napewno.

A ty myślisz że GTX jest taką extra karta za te pieniądze ?? Taniej kupi się HF 4870 . Nie jestem fanboyem ale podchodzę to z punktu widzenia zwykłego użytkownika. Dla niego będzie się prędzej liczyć oferowane możliwości do ceny. Zresztą o czym tu mowa przecież już od paru ładnych lat ATI cierpi a to ze sterownikami a to a to tamto .

Gdybyś miał to byś zobaczył co to za sprzęt

Między tymi kartami jest duża przepaść różnicy - nie wciskaj kitu, że to samo

Zadałeś pytanie retoryczne.

Gdybyś cokolwiek wiedział to byś tego pytania nie zadał… no i wybrałbyś 4850 a nie 9600.

Chyba że w opcji SLI.

Wybacz dla mnie 9600 nie jest żadnym sprzętem bo obecnie mam o wiele mocniejszą kartę.

Co do GTX’a to nie mówię już o Radeonie… bo teraz mam Radeona , a każdy wie jak to jest z nimi w grach.

Dlatego chętnie pogiercowałbym na GTXie nie tylko ze względów takich nawet jak wymieniłeś czy to sterowniki czy innym oprogramowaniem.

Na swoją kartę w żądnym wypadku nie narzekam.

Ale tak jak mówisz… oprogramowanie robione przez Nvidie jest tak w przodzie względem radeonów że AMD ciężko będzie dogonić rywala.

I o 4870 nie musisz mnie uświadamiać bo sam teraz mam 4850 i wiem co karty potrafią.

Zawsze zostaje jeszcze opcja 4 x 4850 :slight_smile:

A na moją płytę wepcham 4 karty dwuslotowe :slight_smile:

A jaka różnica między 9600 a 8600 to napisałem wyżej.

Gdybym miał np 9800GTX wtedy mógłbym zobaczyć " sprzęt " bo to rywal dla 4850

Wiem wiem… zawsze możesz kręcić 9600 tylko nie zawsze z niej uzyskasz 9800GTX

Chciałem kupić kartę Twintecha już mocno OC wersje 8800 jednak nie było i wpychali mi Twintecha również OC 9600… skonsultowałem tutaj na forum i wszyscy doradzali by wziąć 4850 i tak też się stało.

9600 sobie słabiej radzi od 8800 więc nie było nad czym się zastanawiać…

========

Gadka o CODzie to Panowie na karty się przenieśli.

Mówcie na temat… o grze a nie o sprzęcie :expressionless:

Bo zaraz jeszcze możemy przyprowadzić fanboyi

PC + PS 3 + XBox’a

EDIT2


Gra chodzi fizycznie lepiej niż wcześniej.

Możliwe że to sprawka formata i nowych sterowników , wcześniej miałem mase kodeków audio i video bo co chwila testowałem inny sprzęt.

Ale i tak jeszcze czegoś mi brakuje :slight_smile:

Tak chcecie mnie uprzedzić do tej 9600 na lepsze… no cóż szkoda że nie mam w pobliżu sąsiada z tą kartą.

OK

Wejdz NA youtube wpisz cod4-5 gameplay, obejrzyj kilka filmików i porównaj do swojej gry.

Sprawdz przy okazji na jakim sprzęcie gra chodziła z youtube (często podają) np. " COD 4 gameplay 8800gt " itp.

Zobacz czy widzisz różnicę.

Ta właśnie wczoraj to sprawdzałem , jest podobnie , choć jak mówię… czegoś mi jednak brakuje…

Nie wiem czy mam takie wrażenie że gra chodzi za szybko :^o