Radiator czy inne chłodzenie?

Witam, moim problemem w karcie ASUS EAH 4830 Radeon HD 4830 512MB jest wysoka temperatura podczas grania w 2 lub 3 gry reszta gier np: Crisis chodzi na full detalach bez scinki, a więc chciałbym wymienić wiatrak na radiator i pytanie czy to zda egzamin i nie beda sie zacinały gry i skonczy sie restart kompa podczas ich grania? czy to raczej nie zbyt dobry pomysł?

Prosze o doradztwa.

Skoro karta się przegrzewa to trzeba założyć jakiś dobry radiator i do radiatora przykręcić wiatraczek możliwe też że pamiątki na karcie też się przegrzewają i trzeba będzie na nie również radiatorki nakleić.

Mam tą karte i pamiętam, że raz mi zresetowało kompa prawdopodobnie właśnie dlatego, że karta się przegrzała. Miałem zamkniętą obudowa i nie miałem żadnych wiatraków dodatkowych. Później zamontowałem 2x 80mm i od 10 miesięcy nic się nie dzieje mimo tego, że pamięci na karcie rozgrzewają się do 110 stopni i tak jest codziennie.

hmmm wiec musialbym sie skonsultowac z informatykiem pracujacym w jakim kolwiek serwisie chociaz ta karte mam na gwarancji tak samo jak reszta kompa i wlasnie nie wiem czy zgłaszac im to ze sie przegrzewa ona czy tez nie? bo na grach typu call of duty world at war smiga doskonale a na modern warfare 2 juz nie dlatego moga mi powiedziec ze karta jest dobra i odeslac kompa po miesiecznej wysylce …

Dodane 20.12.2009 (N) 18:30

a czy moja karta zawiera radiator i na górze wiatrak bo pod wiatrakiem jest aluminiowa powłoka ? (Radeon HD4830 512mb ASUS EAH 4830 series