Radiatory na pamięci - jakie i jak montować


(bachus) #1

Witam,

Mam pytanie o radiatory na pamięci. Mam DDR3, które mimo tego, że wg. teorii nie są jakieś magiczne, ale bez problemu działają po przetaktowaniu - ale niestety przy okazji zaczynają się dobrze grzać, a to nie wróży długiego żywota. Na Allegro/Ebay widzę w całkiem przystępnych cenach radiatory, ale czym to się klei? Jakiego kleju/metody montażowej używa się do pamięci?


(Odyniec_Stary) #2

Na radiatorach zwykle jest już naklejona taśma termoprzewodząca 3M (zobacz opis). Przyklejasz do pamięci i to wszystko. Wcześniej kości pamięci wypada  odtłuścić spirytusem, lub najlepiej alkoholem izopropylowym, jeśli masz.


(bachus) #3

To mnie zaskoczyłeś - 3M robi jakieś takie samoprzylepne taśmy termoprzewodzące? Zastanawiam się, czy samemu nie zrobić radiatorów, czasem na tony idzie z firmy recykling z porządnymi miedzianymi radiatorami. Poszperam po ebajach i innych podobnych.


(hindus) #4

Są taśmy dwustronne do montażu radiatorów, prowizorycznie można je też przykleić samą pastą (chociaż docisk nie jest wtedy taki jak powinien być - nie mniej jednak będzie na pewno lepiej niż bez radiatora).

 

A same taśmy też można kupić http://allegro.pl/komputery?id=2&order=d&string=tasma+radiator&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-ele-1-3-0907


(Odyniec_Stary) #5

Przykład pierwszy z brzegu http://allegro.pl/radiator-pamieci-ram-ddr-ddr2-ddr3-3m-467mp-i5639186676.html

 

Osobiście nie uznaje konieczności instalacji tego typu urządzeń na kości RAM. Te znoszą dość wysokie temperatury pracy. Wystarczy przyzwoita wentylacja w obudowie.