Radiatory na sekcje zasilania asus p5kpl-am in/roem/si

Witam czy mógłby mi ktoś wskazać gdzie w asusie ap5kpl-am in/roem/si są sekcje zasilania procesora , ostatnio zacząłem podkręcać i chciałbym dokupić jakieś małe radiatorki na nie;]

Przy procku są kondensatory w metalowych kubkach, nad nimi tranzystory - to właśnie na nich mają być radiatory.

4 u góry i 2 po prawej - płyta ma 3 sekcje zasialania.

 

Ogólnie większość tranzystorów wygląda tak:

powlrstage_15.jpg

 

Choć w nowoczesnych czy drogich konstrukcjach może wyglądać ciut futurystycznie inaczej :slight_smile:

 

Przy sprawdzaniu temperatury paluszkiem zalecam ostrożność bo efekt podobny jak polizać żelazko :stuck_out_tongue:

Grigorian , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://scr.hu/2jtz/1gph2

 

Dobrze oznaczyłem?

Jakie radiatory pasowałby by do tego?

Dobrze oznaczyłeś. A radiatorów na Allegro masa tylko dobrać rozmiary i cenę. Ja stosuję z odzysku z procków, docinam, przeszlifuję, potem klej czy taśma temoprzewodząca i po robocie.