Radio clarus nie czyta muzyki z pendrive


(naruto1090) #1

A mianowicie mam pendrive toshiba i gdy podłączam go do radyjka przenośnego clarus model Clarus PS-9515 macie link do zdjęcia http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... mwxzcUB2lp i gdy podłączam to nic nie słychać tylko lekki szum przez 2-3 sekundy i później nic pomocy (oczywiście jest na tym pendrive muzyka)I mam drugiego pendrive i sprawdziłem działało na tym radyjku


(kamil_w) #2

A jaki system plików ma ten pendrive? Jeśli NTFS to zmień na FAT32.


(naruto1090) #3

On ma może jakaś inna podpowiedź ??


(kamil_w) #4

Nie rozumiem pytania. To w ogóle po polsku?

Urządzenia takie jak odtwarzacze samochodowe, telewizory, odtwarzacze DVD itd nie obsługują NTFS’a. Jeśli na urządzeniu pamięci masowej jest zastosowany ten system plików to przeformatuj pendrive’a na FAT32.

Druga myśli - jaki jest rozmiar tego pendrive’a? Niektóre urządzenia przyjmują pamięć zewnętrzną do określonej wielkości (np. nie wszystkie telefony obsługują karty pamięci 32GB, niektóre urządzenia obsługują pamięć flash do 2 albo 4 GB,…).


(naruto1090) #5

On miał FAT32 i ma 8 gb masz link do niego http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& … =125&ty=91 no i gdy drugi podpinałem to miał 16 gb i działało


(CrisPL) #6

Pendrive ma normalnie FAT32 mam dokładnie ten sam i ten sam głośnik. I też mi nie działa najwidoczniej ten pendrive w jakiś sposób nie współpracuje z tym urządzeniem.


(kamil_w) #7

Może system plików jest uszkodzony. Czasem się to zdarza jak się nie używa bezpiecznego odłączania urządzeń. Spróbuj sformatować pamięć flash.


(naruto1090) #8

Mam go kilka dni dopiero wczoraj podłączyłem i nie działa. Oczywiście działa gdy podłączam do komputera