Radio do samochodu z usb


(Jakubdelik) #1

Witam, możecie polecić jakieś radyjko do samochodu dobrze żeby zamiast odtwarzacz na płyty miała usb albo czytnik kart.

Chciałem się zmieścić do 300zl im mniej tym lepiej ale żeby to grało na przyzwoitym poziomie.

Pozdrawiam


(Vanshei) #2

http://allegro.pl/voice-kraft-3530-mp3- ... 30623.html

kuzyn ma takie i gra przyzwoicie jak na tą cenę, myślę że Ci wystarczy jeśli nie masz wysokich wymagań :slight_smile:


(Jakubdelik) #3

No nie potrzebuje czegoś super bo głośniki są średniej jakości , ale grają ładnie i czysto chce wymienić starego Blaupunkta bo nie ma mp3 a wozić pudełko z płytami mi się nie uśmiecha.

Dzięki rozwarze :slight_smile:

Tu znalazłem jeszcze coś tańszego ciekawe

http://allegro.pl/radio-samochodowe-mp6 ... 06566.html


(ArthurMot) #4

Ja bym na Twoim miejscu odpuścił tego typu wynalazki, bo po co masz potem kląć pod nosem, że przerywa na naszych gładkich drogach, że panel źle spasowany itd. Kup coś markowego, będziesz miał na przyszłość. Np. taki Pioneer i ma MOSFET....

http://allegro.pl/pioneer-deh-2200ub-22 ... 44330.html


(Saber Rider) #5

Ja ze swoje strony mogę ci polecić radyjko Kenwood 4047 http://www.ceneo.pl/5815479 sam takie nabyłem z tego drugiego sklepu na liście za równe 300zł i jestem bardzo zadowolony (z redcoon bym nie kupował bo oni importują z zagranicy i potem mogą być problemy z realizacją gwarancji). Bez problemu czyta pliki mp3 z pendriva i w porównaniu do wymienianego tu wcześniej Pioneera odczytuje także format aac (m4a) oraz jest ponoć lepiej wykonany. Jeżeli chodzi o minusy to nieczytelny wyświetlacz w momencie kiedy słońce bezpośrednio świeci na panel i miękkie (z materiału) etui, chociaż mi to akurat nie przeszkadza.


(xyzzyx) #6

Również radziłbym ci kupić coś dobrej firmy. Dlaczego?-bardzo często tanie kupuje się dwa razy. Zdecydowanie odradzam ci radio w który port USB umieszczony jest na froncie radia, duża możliwość przypadkowego uszkodzenia portu lub pamięci. Osobiście używam Pioneer DEH-6000UB. Bardzo dobry sprzęt ale znajdziesz również coś dobrego innych firm. W Car Audio zdecydowanie polecam firmy japońskie. Pozdrawiam.


(Jakubdelik) #7

wczytywaniu z karty pamieci może przerywać? ze z płyty rozumiem

co to jesy MOSFET

nie opłaca mi się kupować jakiegoś Pioneera czy coś w wyższej półki bo samochód nie jest tego wart ;p potrzebuje coś by wsiąść podpiąć pena posłuchać muzyki podczas krótkiej jazdy z punktu A do B.

Chyba zastanowię się nad http://allegro.pl/manta-cd-mp3-sd-mmc-a ... 09914.html


(ArthurMot) #8

Nie no, z karty czy "pędraka" ci nie będzie przerywać :smiley: Ja jednak będę się upierać, że warto dołożyć i kupić coś markowego. A kto wie czy za miesiąc nie kupisz nowej bryki do której będziesz potrzebować lepszego radia :slight_smile: Ten wymieniony Pioneer dałem jako przykład do twojej górnej granicy cenowej. Pamiętaj, że nie raz "co tanie, to drogie".

Pozdrawiam!


(Jakubdelik) #9

na przed ostatnim zdjęciu tego pioneera jest tył radia ja w swoim obecnym mam miejsce na 2 kostki a tu jest 1 i 2 wejscia czerwone i białe to chyba nie podłącze w swoim samochodzie


(xyzzyx) #10

-w poprzednim radiu złącze ISO miałeś na tylnej ściance radia. Pioneer posiada przejściówkę zakończoną złączem ISO do którego dokonujesz wszelkich podłączeń.

-to nie wejście lecz wyjście sygnału na urządzenie dodatkowe(n.p. subwoofer) t.z.w. preeamp out(wyjście po przedwzmacniaczu).


(Jakubdelik) #11

czyli spokojnie podłącze swoje stare kable ?


(ArthurMot) #12

Spokojnie i na luzie podłączysz. Chyba, że masz starszego Koreańczyka.


(xyzzyx) #13

-myślę że nie powinno być problemu choć nie napisałeś nic o tym starym Blaupunkcie(czy też miał ISO, choć nadmieniłeś o dwóch kostkach więc myślę że tak). Ale jako że"z każdego wyjścia są jeszcze dwa wyjścia"(to taki żart) to dasz radę. Niektóre Blaupunkty miały zasilanie wzmacniacza antenowego po kablu antenowym(nie wszystkie), inne miały do kabla antenowego "doklejony" kabelek służący do zasilania wzmacniacza. Jeżeli w twoim aucie masz wzmacniacz antenowy przy antenie, a kabel antenowy jest bez tego "przyklejonego" to będziesz pewnie potrzebował jeszcze t.z.w. separator aby zasilać antenę. Bez tego może ci słabo odbierać radio. Separator jest niedrogi więc się nie przerażaj.

-- Dodane 02.09.2010 (Cz) 20:50 --

Spokojnie i na luzie podłączysz. Chyba' date=' że masz starszego Koreańczyka.

-pisze że zmienia Blaupunkta. A może mi się zdawało :stuck_out_tongue: .


(ArthurMot) #14

Chodziło mi o pochodzenie jego samochodu. Pytam bo widziałem kiedyś w Kia i Daewoo takie dziwne wtyczki :smiley: