Radio ford mondeo z 1994r. - Czy jest zablokowane?

Witam,

Posiadam Forda mondeo z 1994 roku. Jest w nim radio taki najprostszy model fabryczny forda bez cd/kaset. Radio działało bez problemu do czasu(bardzo możliwe, że po jakiejś naprawie) radio przestało działać a jedyne co dzieje się po odpaleniu radia to pojawienie się trzech kreseczek :slight_smile: usłyszałem niedawno, że radio może być zablokowane w wyniku np. odłączenia akumulatora. Czy to możliwe?? Jeżeli tak to jaka jest możliwość odblokowania radia i skąd wziąść kod?? Najlepiej żebym mógł zrobić to sam.

Pzdr

Poszukaj w dokumentach samochodu np instrukcja do radia lub skontaktuj się z byłym właścicielem

Dzieki wielkie za konkretną odpowiedź… Jakby miał taką możliwość to bym nie pytał się raczej o to na forum :slight_smile: :expressionless:

Gdzieś w instrukcji obsługi czy w karcie gwarancyjnej powinna być nalepka z kodem do radia.

Jak nie ma dokumentów, to nieobrze.

Wiem, że są firmy odkodowujące zablokowane radioodbiorniki, trzeba u nich pytać czy dadzą radę.

Ja tam bym nie kupił samochodu bez instrukcji obsługi - i nie ma tłumaczenia, że właściciel wyrzucił czy użył na podpałkę, czy pies mu pożarł. Jakoś dowodu rejestracyjnego nikt nie wyrzuca, karty pojazdu również.

Wszyscy sprzedawcy oferują samochody z kompletnymi podbitymi kartami gwarancyjnymi, że rzekomo były od nowości serwisowane w autoryzowanych serwisach i jeżdżone 50tyś km przez 15 lat. Widocznie chińczycy co je drukują zapomnieli o instrukcjach obsługi, czy nie widzą w tym interesu :smiley:

To nie żarty, taka instrukcja zawiera bardzo potrzebne informacje, np. rodzaj paliwa (niektóre samochody jeżdzą nawet na benzynie E84, innym taka zaszkodzi), rodzaj i wymiary ogumienia, ciśnienie w oponach, rodzaj świec zapłonowych (a są ich setki typów), gdzie znajdzje się włącznik dopływu paliwa (w samochodach wstrząs może odciąć paliwo- to zabezpieczenie przed pożarem na wypadek kolizji), rodzaje przeglądów serwisowych (co ile km. wymienia się choćby pasek klinowy) itd itp. Niestosowanie się do tych zaleceń może spowodować poważną i kosztowną awarię.