Radio internetowe

nie wiem czy to dobry dzial ale:

pytalem dzis na shoutboxie o to czy jezeli umieszcze link do mojego “niby radia” abyscie sprawdzili czy dziala, to czy nie bedzie to traktowane jako reklama, wpis zostal usuniety juz po kilkunastu sekundach, pomimo ze naprawde nie chcialem sie reklamowac tylko sprawdzic czy dziala, ale mniejsza z tym (dobrze ze obylo sie bez warna)

teraz przejde do sedna:

wiem juz ze moje radyjko nie dzialalo, tzn. jak sciagnalem playliste to u siebie moglem sluchac ale inni nie mogli. Wyczytalem ze moze byc to cos takiego ze beda mnie slyszec tylko ludzie z mojej sieci. W trakcie nadawania program Nullsoft SHOUTcast server monitor pokazuje mi cos takiego:

Cannot see your station/computer (IP: xx.xx.xx.xx) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection refused).)

Po wklejeniu tej frazy w google dowiedzialem sie ze byc moze admin blokuje mi porty, lub mam wlaczanego firewall’a. Firewall odpada. Na jednej ze stron ktos rzucil rozwiazanie ze mozna zrobic cos takiego ze osoba z mozliwoscia zalozenia takiego serwera gdzie kazdy moglby slyszec to co jest nadawane moze zalozyc wlasnie taki serwer a muzyczke bedzie puszczac osoba nie majaca takiej mozliwosci (chyba nie pokrecilem). Jednak z potwierdzeniem ani zaprzeczeniem sie nie spotkalem.

I tu nasuwa sie oje pytanie: Czy to prawda, a jesli tak to czy ktos z forumowiczow moze mi pomoc??

rozumiem ze masz jakas siec osiedlowa, tak? a to oznacza ze nieposiadasz zewnetrznego adresu IP, tak wiec nikt z poza Twojej sieci niepodlaczy sie do Ciebie.

Czy przekierowanie portow pomoze? Szczerze powiedziawszy niewiem.

Natomiast to z tym serwerem to juz wogle jakas dziwna sprawa - jak ktos postawil by u siebie serwer, to na nim musial by trzymac muzyke, a Ty wlasnie z tego komputera musial bys zajmowac sie radiem, wiec moim zdaniem to tez odpada

wiec nie ma zadnego sposobu abym uruchomil swoje radio ??

Admin może Ci dać zewnętrzne IP

moze, ale niemusi :wink: moze Ci tez je udostepnic za dodatkowa oplata…

a tego mojego admina jak juz o cos prosic to lepiej nie mowic…

asterisk Ty tez uwazasz ze sie nie da? Jak tak to mozna zamknac :frowning:

Nie jestem Alfą i omegą.

To chcesz mić to adio czy nie

chce ale jesli chodzi o mojego admina to wszelkie prosby i starania skierowane w strone mego admina konczą się zawsze tak samo, czyli odmową

To ja bym w tym momencie przejzal dokladnie umowe czy jest tam cos o przekierowaniu portow i o zewnetrznym IP… Jezeli by bylo to bym poszedl z tym do admina i wtedy musi to zrobic… jezeli nie ma a admin ci odmawia to bym zaczal szukac nowego providera…

niestety w umowie nie ma nic takiego :frowning:

szkoda

thx for all

I tu się z kolegą nie zgadzam pliki z muzyką nie musisz trzymać na serwerze chyba że korzystasz z funkcji pilota ( czyli nadawania automatycznego podczas twojej nieobecności online)

Jeśli chcesz wiedzieć jak nadawać w sieci napisz do mnie na e-mail.

Opiszę ci wszystko krok po kroku :slight_smile: