Radio samochodowe + głośniki (przód Audi a3)

(smoke19) #1

Witam, chciałbym wymienić sprzęt grający w samochodzie. (Audi a3 98r.).

W sumie chciałbym wydać nie więcej niż 900 zł.

Jeśli chodzi o radioodtwarzacz, zależy mi na odczycie plików w formacie Flac, i tutaj napotkałem mały problem ponieważ chciałbym również mieć możliwość podpięcia karty SD w tym sprzęcie a trudno o takie radio które czyta flac jednocześnie - nie mogę więc nic konkretnego znaleźć. Dodatkowo zależy mi na porcie USB.

Jeśli chodzi o głośniki to znalazłem coś takiego:

Poza tym chciałbym wygłuszyć drzwi.

Co o nich myślicie ?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

(matty24) #2

Radio może Kenwood KMM-361SD

(smoke19) #3

Chętnie poznam opinię o nim ponieważ to chyba jedyne radio z sd , usb i flac jednocześnie. Widziłem opinie na Morele http://www.morele.net/radio-samochodowe-kenwood-kmm-361-czytnik-kart-sd-640749/ i nie przekonały mnie.

(dark__jedi) #4

Jak zmienisz filozofię z FLAC na mp3 to otworzy ci się więcej możliwości wyboru sprzętu.

(smoke19) #5

Jeśli ten Kenwood nie jest wart uwagi, wolałbym zrezygnować na rzecz karty sd niż możliwości odczytu flac.

(matty24) #6

Nie jestem pewnie, ale jakbyś kupić czytnik kart SD na USB i podpiął go do złącza USB w radio to też powinno działać. Wtedy masz większy wybór. A ten kenwood jest ok tylko on nie obsługuje płyt CD/DVD.

(przemek7525) #7

Odpuść sobie odczyt FLACa do auta, jeżeli masz zamiar na cały zestaw wydać 900zł. Za taką cenę to kupisz samochodowe brzęczki i nie usłyszysz różnicy czy to będzie mp3 128kbps, 320kbps czy FLAC, tak to przynajmniej dobierze się jakieś sensowne radio, np. Alpine UTE-72BT - może nie ma SD, ale ma Bluetooth, dzięki czemu będziesz mógł z telefonu wysyłać dźwięk do radia, więc jeśli masz telefon, który odtwarza FLACa, to bardzo możliwe, że będziesz mógł go słuchać w radiu przez BT.

(smoke19) #8

Jakie sensowne radio możesz polecić w podobnej cenie ? Ten Kenwood ma wszysko właściwie na czym mi zależy ale jest mało opini o tym sprzęcie.

(przemek7525) #9

Dopisałem w poprzednim poście, widocznie nie zdążyłeś zauważyć :smiley:

(smoke19) #10

Dzięki za propozycje, te głośniki Audio System M130 są ok ?

(przemek7525) #11

Ciężko powiedzieć, głośniki nawet nie mają podanych żadnych konkretnych parametrów, prócz mocy (niby 2x70W) i impedancji (3Ohm).

Warto jeszcze spojrzeć na te głośniki.

http://allegro.pl/focal-iss-130-zestaw-75-20000hz-60-120w-sklep-i4997262006.html

ale to już prawie 100zł więcej.

(smoke19) #12

Chodziło Ci o radio czy głośniki ? Jaki sprzęt nie będzie brzęczkiem w miarę rozsądnej cenie ?