Radio w Winamp

Jak zrobić takie radio (Był jakiś temat ale nie mogę znaleźć!)?

Zobacz tu:

http://www.radio.bej.pl/wlasne_radio.html

tam są odsyłacze na stronę http://www.shoutcast.com/. A na tym forum było tak ładnie napisane …

Serwer shoutcast masz tu:

http://www.shoutcast.com/downloads/sc1- … indows.exe

Wtyczkę do winampa możesz ściągnąć tu:

http://www.shoutcast.com/downloads/shou … indows.exe

Myślę, że teraz sobie poradzisz…

uruchomiłem radio (tak jak jest napisane). Idze już muzyka daje koledze link i mówi że nazwa jest ale muzyka nie :(. Czemu ?

Sprawdź regulację głośności podczas nagrywania (start>programy>akcesoria>rozrywka>regulacja głośności). Musisz tam zaznaczyć mieszane wejścia Wave (robisz to wchodząc w menu opcje>właściwości>zaznaczasz nagrywanie>pokaż następujące sterowniki głośności (najlepiej zaznacz wszystkie) i nacisnij na ok>wyswietli Ci sie na nowo okienko> znajdz w nim mieszane wejścia Wave (lub podobne) i zaznacz.

w sumie samo zakładanie radia w shoutcast’e jest proste. niestety pamiętaj, że jeżeli będziesz puszczał polskie piosenki (polskich wykonawców ze stowarzyszenia ZAIKS) to musisz opłacić licencję zaiks, a to niestety kosztuje. jeżeli nie opłacisz to możesz puszczać swoje piosenki np.: stworzone w programie z serii E Jay. Pamietaj również, że jeżeli chcesz aby mogło Ciebie słuchać wielu słuchaczy naraz musisz mieć mocny upload, oczywiście to jest proporcjonalne do jakości wysyłanego dźwięku.

To już inne zagadnienie. Z tego co wiem należy mieć także opłaconą licencję ZPAV, co wiąże się (łącznie z ZAIKS) z kosztami około 100 zł na miesiąc… Poza tym ZAIKS obejmuje również ochroną zagranicznych artystów, a nie jak napisałeś polskich.

również :-x