RadioCMS - System do obsługi internetowej rozgłośni radiowej


(Hilary42) #1

Witam isteniej cos takiego to bardzo by mi ułatwiło prace w moim radui nie musi byc cos typowego tylko zeby mniało jakies dodatki które by ułatwiały prowadzenie takiej strony.


(Juven) #2

Wątpie aby istniał taki cms. Najprościej będzie go samemu napisać bądź zlecić wykonanie takiego. Jeżeli nie przeszkadza ci jeśli skryptów jest kilka, a nie jeden cms to możesz skorzystać z np. takich jakie są zamieszczone na stronie hotscripts.pl (jest kilka dotyczących radia)


(Hilary42) #3

To co napisaleś =sie kasa a ja jej nie mam

Ma moze sa dodatki do jakiegos cms ??


(Juven) #4

Niestety, tak już jest :wink:

A o jaki dodatek ci chodzi? (co miałby dodawać do funkcji, bo na stronie radia można uruchomić również sondę, a skryptów sondy jest dużo :P)


(Szuman) #5

Postaw stronę na Joomla. O typowym CMS-ie dla rozgłośni radiowych nie słyszałem, ale Joomla doskonale się nadaje do wszystkiego :wink: przykład strony radiowej w Joomla: http://www.joomla-radio.de/

Już ktoś pytał na forum Joomla o radio: L I N K

Tu masz miniaturkę jednego z ciekawszych szablonów dla Joomla - szablon nazywa się Radiostation, logo jest we flashu (ruchomy głośnik - tyle pamiętam

Jak chcesz, to zainstaluj Joomla, to podeślę ci ten szablon, bo mam na kompie

template_thumbnail.png


(Hilary42) #6

ok

mam joomla na http://www.under-radio.yoyo.pl nie znam sie na angielskim mozesz to jakos przetłumazczyc albo dac cos po pl ale i tak dzieki.

Podeslij styl na underek.kamil@gmail.com


(Li0n) #7

(Hilary42) #8

znalazłem cos takiego http://www.cph.pl/rms/test.php?id=news

http://www.cph.pl/rms/rms.zip - pobierz skrypt

lecz to troche biedne jest.

Nadal czekam na pomoc przy joomla


(Szuman) #9

Lion , nie będę wrzucał na serwer, bo z transferem od kilku miesięcy po krawędzi jadę, a oglądalność stron wciąż rośnie.. hmm.. właśnie znalazłem: KLIK

Underek wysłałem. Swoją Joomlę instalowałeś z automatu (Fantastico itp)? Bo tak się składa, że jest Joomla w 100% po polsku na http://www.joomla.pl. Na wypadek, gdybyś pytał jakzainstalować templatkę: rozpakuj i wrzuć na serwer do folderu templates albo spakowany .zip zainstaluj przez Panel Administracyjny (W górnym rozwijanym menu: Site/Templates/Site Templates zaznacz wybraną i na górze po prawej kliknij "Default". mam nadzieję, ze nic nie pomieszałem..)


(Hilary42) #10

Joolmla ma po naszemu wiec nie ma problemu biega mi raczej o ramówki czy sytatyskyki ( jaki dj gra i co ) moze lista przebojów.

Link ze który podales nie dziala.

P.S. Moze pogadsamy na gg ??


(Szuman) #11

myślę, że da się zrobić, ale nie wiem jak, bo nigdy radia w Joomla nie robiłem

chodzi ci o link http://www.joomla.pl ? Nie działa, bo po nim jest kropka, która się przykleiła. Spróbuj bez kropki po "pl". Jeśli chodzi o link do strony z szablonem, to działa - gdyby nie działał, to bym go przecież nie wklejał :roll:

raczej nie, bo nie przepadam za komunikatorami, jeśli gadam to tylko wtedy,gdy muszę - a i to nie zawsze :wink: jak chcesz pomocy on-line, to http://forum.joomla.pl


(Hilary42) #12

No tylko ze byłem na kilku stronach z joomla i nic nie mogłem znaleść.

Ma ktos moze jakies pomysły?


(Szuman) #13

zobacz na http://extensions.joomla.org tam jest cała masa dodatków, które dopiero czekają na spolszczenie lub są jeszcze dopracowywane, ale już spokojnie można z nich korzystać.


(Hilary42) #14

Tylko ze ja nie znam angielskiego.


(Li0n) #15

Nic nie szkodzi przecież są słowniki jak np. http://www.translate.pl/


(Hilary42) #16

Styl zainstalowałem, dlaczego menu jest po prawej da rade to jzmienic??


(Szuman) #17

Jest po prawej, bo nie jest po lewej :roll: Pytaj się autora szablonu, bo to jego wina.

Można przenieść na lewo edytując plik templates/radiostation/index.php ale trzeba znać zasady budowy szablonów Joomla. Jak chcesz, to sobie wcześniej poczytaj o tym, a IMHO menu po prawej lepiej wygląda niż oklepane po lewej


(Skr3czu) #18

Przecież na screenie też jest po prawej stronie więc :confused: