Radiówka 512 strony chodzą płynnie ale nie mogę nic pobrać

No właśnie

Mam radiówkę 512 kb/s zewnętzne IP strony chodzą w miarę płynnie , ale nie mogę niczego pobrać z sieci. Nie mogę pobrać: plików ze stron internetowych, upgradów programów, wtyczek, oglądać filmików na youtube czy videogoogle, nie mogę nic :slight_smile: .Dzwoniłem do admina i ściagając z P2P pliki miałem transfer 2 do 3 kb/s . Na ekranie u niego było 40 do 60 kb/s :o

Nie sądze aby mi podawał nieprawdziwe informacje. Spróbowałem wszystkiego ale bez skutku. W końcu się wkurzyłem zrobiłem format postawiłem windę na nowo (XP SP2) , skonfigurowałem LAN. I “goły” tzn bez niczego : firewalli wyłaczony avast itp weszłem na neta. Zaczełem ściagać plik i miałem transwer 20kb czyli nie tak źle i odpalił mi sie jeden filmik z youtube. Niestety po pewnym czasie wszystko wróciło do normy :/.

Myślę że wina leży tu po mojej stronie ale nie wiem gdzie. Zeskanowałem wszystko podczas rozruchu i nie mam ani trojanow ani wirusa ani nic :confused:

Więc w czym jest problem ??

problem jest taki ze nie kupiles neostrady tylko skusiles sie na oferte jakiejs ch** radiowki… ja sie tego nie tykam nawet… przewaznie nawala na tym na czym sie tylko da bo zawsze sie znajdzie taki cfaniak co jest w stanie oszukac admina i zgarniac transfery z p2p i rapida itp… wiec rozwiaz umowe i kup neostrade- bedziesz mial internet tylko dla siebie !!

ps. TP mi nie placi, mowie tak bo sam przed neostrada mialem dzielone lacze (ale to bylo w latach gdzie neo kosztowala jakies 150 zeta)

przez jakis czas miałem liveboxa i podziękowałem za współpracę :slight_smile:

POZATYM JA MAM ZEWNETZNE IP !

wczesniej miałem normalnego LANa i chodizło dobrze

przprowadziłem sie do innego miasta i miałem do wyboru neostrade livbox bezprzewodowa albo radiówkę . Testowałem livboxa z neo 512 transfery takie sobie i rozłaczało mnie co chwilę.

Aha i jak wchodziłem w emule to po pojawieniu się mułka odrazu program się wyłaczał. Teraz mam to samo…

Net chodzi mi dobrze tylko nie mogę nic pobrac nawet wtyczki

problem :shock:

a jakie masz parametry połączenia tj. linght quality, signal strength i low noise? Poza tym ile procentowo masz ramek “zagubionych” i zduplikowanych. To wszystko odczytasz w parametrach karty radiowej.

hmm w tym sęk że ja łącze się z siecią zwykłą kartą sieciową LAN Realtek Ethernet . kabel jest poprowadzony do skrzyneczki a zkrzyneczka do antenki :slight_smile:

W połączeniach nie mam “sieci bezprzewodowej” tylko zwykłe “połączenie lokalne”

a ta skrzyneczka to co router, switch? Czyli tam może być problem w ustawieniach, ale to może rozwiązać tylko admin, może ograniczył Ci transfer dla połączeń przychodzących w ustawieniach albo korzystanie z programów wspomagających ściąganie typu np. eMula, jeżeli internet dobrze chodzi a problem z transferem w połączeniach przychodzących to wina na pewno nie “leży” w Twoim kompie. Może jak byś kupił sobie kartę radiową rozwiązałoby to problem.Wydaje mi się, że problem jest właśnie w tej “skrzyneczce”. Chyba,że łączysz się przez jakiś wolny serwer.

własnie dzisiaj rozmawiałem z adminem, doszedł do wniosku że problem moze lezec albo w antence albo właśnie w skrzynece. Bedzie musiał to sprawdzic

Ale co to za skrzyneczka?? To najprawdopodobniej jest ruter albo przełącznik (switch). Ale ruter czy przełącznik???