Radiówka 512

Witam!

Dzisiaj zostałem posiadaczem radiówki 512. Przesiadłem się na nią z Neostrady 256. Problem polega na tym że na Neo mogłem ściagać wszystko dowoli ze stron, z klienta emule a także Bitcometa bezproblemu się wszystko łączyło. A od dzisiaj chce się połączyć z torrentem w Bitcomecie a tu nic łączenie do trackera-seedow jest dosyc duzo, sprawdzałem już na innych torrentach i innym kliencie i wciąż to samo! Mam jeszcze neostrade przez 1 miesiąc. Jak połącze się z neo to wszystko działa jak należy ściąga się z pełną prędkością. Moim skromnym zdaniem to chyba wina zablokowanych portów przez dostawce żadna konfiguracja programu. Czy idzie to zmienić lub samemu zmienić? Wiem że ten internet jest to neostrada tylko że rozdzielona drogą radiową.

Co zrobić w takiej sytuacji?Pomocy

Z góry wielkie dzięki! :?

Porozmawiać z dostawcą internetu.

Samemu nic nie wykombinujesz :wink:

Tak myślałem, dzięki porozmawiam z nim!

dostawca nie bez powodu zablokował porty programom p2p …

widać chce poprostu uniknąć przeciążenia sieci przez osoby nadmiernie zasysajace :?

według mnie taki net to nie net :?

kupując dostęp do sieci powinieneś mieć dostęp do wszystkiego co w niej jest a nie do tego na co pozwala dostawca/admin sieci :?

Raczej nie zablokował portów tylko wprowadził filtracje pakietów. Jak by była to tylko blokada portów to by wystarczyło zmienić port w programie na 80 :stuck_out_tongue:

Skoro wiesz takie rzeczy to twój administrator łamie prawo godząc sie na ten układ. Dzielenie neostrady poza jednym lokalem jest zabronione i karane przez TPSA.

“Udostępnienie usługi neostrada tp poza Lokal.”

Opłata:

"trzykrotność miesięcznej opłaty abonamentowej za każde podłączenie i za każdy rozpoczęty okres rozliczeniowy

takiego podłączenia"

A programem Windows Worms Door Cleaner nie jest cos poblokowane bo ostatnio go używałem i zablokowałem jakieś porty! Ale to raczej nie jest przyczyna!

Dokładnie to nie jestem tego na 100% pewny także nie twierdze że to na bank neostrada. Ja się za bardzo nie orientuje w tych sprawach! :?

Jak są takie kłopoty - i będą na radiówce z podziałem łacza - to może wrócić do Neo. Te 512 na radio to nie jest żadna pokusa.

Witam!

Dzisiaj udałem się w panel sterowania => połączenia sieciowe => i dałem prawym właściwości na połączeniu bezprzewodowym czyli mojej 512.

I znalazłem coś takiego:

beztytu322uth7.th.png

Potem zaznaczyłem ptaszkiem pierwsze okienko jak na obrazku poniżej i dalej na ustawienia:

beztytu322u2ta4.th.png

I wyszło z tego ustawienia zaawansowane (usługi) i tam wszystko nie jest pozaznaczane i teraz jak chce jakies zaznaczyc to się pojawia komunikat poniżej:

beztytu322u3us0.th.png

I czy tam w pierwszym polu trza coś wpisywać? np. Adre IP? Coś tam jest związane z bitcometem! Pomocy! Pozdrawiam

:frowning:

Tymi ustawieniami nic nie “naprawisz”. Po prostu jest to taka sprawa, że na Neo miałeś zewnętrzny (chociaż dynamiczny) adres IP. Natomiast na radiówce masz adres IP wewnętrzny, czyli jesteś za NAT-em (albo inaczej maskaradą).

Bez wnikania w szczegóły oznacza to, że jesteś zależny od dostawcy internetu i tylko on może chcieć to naprawić.