Radiowka a neo

do wrzesna mam wazna umowe na neo 128 ale staruszkowie niezbyt chca ja przedluzyc mowia ze za duzo siana. u mnie w miescie jest mozliwosc zalozenia radiowki placac miesiecznie 50zl mam lacze o predkosci 640 i bez limitow. Co o tym sadzicie a moze polecicie mi jakis inny rodzaj lacza od innego dostawcy prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co robic.

PS.Czy to prawda ze praca radiowki zalezy od pogody?? ze np.jak pada albo wieje nie nie ma neta?? Pomozcie blagam was. i z gory dzieki:):):slight_smile:

zależy czy w Twojej miejscowości udostępniają swoje usługi inni dostawcy

Jak masz do AP kilkaset metrów to przy dóżej ulewie możesz nie mieć neta :slight_smile:

troche dużo kasy; (np. ja płace 30zł mając dostęp do sieci 1Mbit/s, w której często sam użytkuje

  • dostęp do drugiej sieci od tego samego dostawcy na takim samym łączu

tyle, że do AP mam troche zadaleko i nie moge wykożystać max łącza :slight_smile:

jedyny limit to ograniczony dostęp do p2p co mi wogóle nie przeszkadza)

mam od nadajnika koło 250-350 metrów i net mam w każdą pogodę i bez pogorszenia sygnału(czasem admin tylko serwera nie upilnuje i serwer się wiesza) ale jeśli Twój odbiornik nie będzie dobrze ustawiony w kierunku nadajnika i dystans jest spory(tak powyżej 600 metrów) to jest szansa że net będzie się walił przy złej pogodzie(na wietrze nie za bardzo co innego deszcz lub burza)

jak chcesz jakieś kablowe to weź netie (net 24) albo chello lub inne dostępne u ciebie w mieście

Dzieki mniej wiecej wiem o co chodzi i o co pytac kolesia od radiowki:)

Zależy to wogóle jaki sprzęt ma usługodawca.

Jeśli porządny, to problemów być nie powinno w żadną pogodę, niestety jeśli jest on niskiej klasy, przy rzęsistym deszczu lub śniegu, może mocno spaść sygnał, co doprowadzi do zaniku połączenia.

Znajdź kogoś w pobliżu, kto pobierałby internet od tego providera, niech zda Ci raport.

Do nadajnika mam ok.600m czyli nie powinno nic sie dziac w zla pogode??

no sprzęt właśnie jeszcze twój odbiornik musi być dobry

Najlepsze karty to D-Link ,najlepsze sprzęty D-Link ,ale jak masz 600m do nadajnika to w każdą pogode śmignie.wybieraj tylko D-Link ,zaręczam!

P.S.

Ja sam musze się nad swoim suługodawcą zastanowić ,bo przy ściąganiu mam ok. 300 kb/s ,a mój kolega ,który płaci 20 zł mniej ode mnie ma 700 mb/s- 1 Mb/s .O tyle jest dziwne to,że na grach ja nie mam lagów a on ledwo gra.

W przypadku łącza radiowego wszystko zależy od:

  • solidności dostawcy internetowego,

  • jakości sprzętu (jak zresztą koledzy powyżej już powiedzieli :slight_smile: )

Ja posiadam, używam i nie narzekam… choć tutaj cudów nie ma i zgrzyty się zdarzają, ale gdzie ich nie ma? :wink:

d-link ma jeden problem z konfiguracją pod linuxem ale jeśli nie używasz pingwina to nie powinno ci sprawiać żadnych kłopotów(sam mam d-link)

to popieram bo sam mógłbym to powiedzieć(szkoda że admin mało serwerów pilnuje u mnie bo się czasem wieszają :smiley: )

Dzieki wam wszystkim ale jednak udalo nammowic mi sie rodzicow zeby przedluzyli mi neostrade:) na 512.ALe dzieki wszystkim za pomoc i za zainteresowanie moim tematem:):slight_smile: