Radiówka czy da się grać przez neta?

Cześć chłopaki mam zamiar kupić sobie Battlefield: Bad Company 2 aby pograć sobie przez neta ale mam problem bo mam internet radiowy 1mb i nie wiem czy multiplayer będzie w dobrze chodził bo słyszałem że z radiówkami są problemy.Pliki mi się pobierają z prędkością 160kb/s i ogólnie internet chodzi szybko czy wiedz z gra przez neta nie będzie problemu???Proszę o odpowiedzi może ktoś z was gra na radiówce??

Ja mam radiówkę i pobieram ok. 125kb/s i spokojnie w każdą gre multi mogę grać : ) np. w cs 1.6 mam pingi nawet po 15ms, a w bad company 2 tez spokojnie daje radę : )

Witam,

Owszem, ja dość często gram na “radiówce”. Co prawda jeszcze nie miałem zaszczytu w Battrlfield, ale w multum innych gier- owszem. Z owym radiowym połączeniem, nie powinno być problemu, ale proszę pamiętać o tym, iż dany serwer, na który wchodzimy w znacznym stopniu zależy również od połączenia. Posiadam 16Mbps a więc to trochę inna bajka, aczkolwiek piszę nie raz ze znajomymi z Neostrady z właśnie 1Mbps lub 512Kbps i nie ma większego problemu. Oczywiście sprzęt też zależy od tego, ale w gruncie rzeczy najważniejsze sprawy zostały powiedziane.

Pozdrawiam.

Nie ma problemów z radiówkami w grach, jeśli nie zrywa Ci połączenia podczas przeglądania stron. Głównie chodzi o ping, nie o prędkość internetu jaką posiadasz. Jeśli masz mały ping i internet jest stabilny - w gry online grasz komfortowo.

Nie powinno być problemu. Jak pisali przedmówcy jak Ci nie zrywa to będzie ok. Na takim necie często masie mniejsze pingi niż ludzie co maja na kablach :slight_smile:

Typowy przykład tego ze ludzie myślą radiówka = zło a opinie taka robię ludzie którzy się zabierają za robienie Wifi a bladego pojęcia nie maja. Co to grania to na mojej radiowce spokojnie można grac ping mam lepszy niż na Neostradzie , a jak masz radio na 5Ghz to tym bardziej. Jak chcesz sprawdzić pingi uruchom wiersz poleceń i wpisz tam ping onet.pl -n 30 i będziesz wiedział jaki masz ping

Jakoś też nie narzekam

983614571.png

MrAsusrp6 , pingowanie do jakieś serwera portalu nie daje wiarygodnych wyników (mogą być zawyżone, rzadziej zaniżone).

Wiarygodny wynik da ci http://www.pingtest.net/.

Co do radiówek to radiówka radiówce nie równa i zależy co kto rozumie przez to określenie.

Bo zarówno wifi, bluetooth jak i połączenia typu Blueconnect czy iPlus są w zasadzie radiówkami.

Po wifi nie powinno być problemów, po bluetooth nie próbowałem więc nie wiem (choć też raczej nie spodziewałbym się problemów).

Ale gdy łączysz się przez Blueconnecta, iPlusa lub podobną usługę innego operatora to nie licz na wygodną grę online - na tych łączach zwykle są wysokie pingi rzędu 124ms i wyżej.

Ogólnie szybkość łącza nie ma wielkiego znaczenia. Kiedyś byłem podłączony radiowo do sieci i grałem w gry bez problemu, pingi miałem ok. 50 - 100 ms. Zdarzało mi się grać na łączu 100kb/s i też się grało dobrze, ping też ok. 50 - 100ms.

Pozdrawiam!

Dzięki wszystkim za tak duże zainteresowanie tematem i odpowiedzi.Testowałem ping na stronie http://www.pingtest.net/ i wynik był 47 ms.

U mnie też łącze wporzo :slight_smile:

26022352.png