Radiówka. Droga komp > Router. LAN czy WiFi?

Witam,

mam radiówkę 1mb, mam router z WiFi oraz 4 wejściami LAN. ;p

I tutaj pytanie. Jak podpiąć kompa? Kablem (LAN) czy bezprzewodowo (WiFi)?

Co lepsze, szybsze i stałe w prędkości?

Ostatnio coś używam WiFi bo jakoś w routerze ma “pierwszeństwo” (?). ;>

// Gram w Counter Strike i inne gry Online więc najlepiej, aby było łącze bardziej “stałe” i nie zrywało.

Router od kompa leży w odległości 1 metra więc WiFi nie ma długiej drogi.

Black Box BB54Gv2 - to mój Router. Jak coś to może jakaś konfiguracja, aby priorytet był dla LAN a dla WiFi słabiej, bo prawie w ogóle nie używam WiFi. :confused:

lepsze i bardziej stabilne jest wiadomo podpięcie za pomocą kabla, jeżeli nie będzie ci w niczym przeszkadzał to nim podepnij drugiego kompa

Zastanawiam się dlaczego WiFi ogólnie działa szybciej niż LAN (na tym routerze). :confused:

no to jeżeli tobie działa lepiej WiFi to łącz się bezprzewodowo

Najpierw podepnij się WiFi, potem kablem i zmierz Pingi [do routera!] :slight_smile:

Ale po kablu zazwyczaj jest lepiej ;]

nie zazwyczaj tylko niestety zawsze, lepszym połączeniem jest łącze kablowe

Ale emajer5 twierdzi że na tym routerze WiFi jest szybciejsze? :stuck_out_tongue: też się zdziwiłem.

Mam radiówkę. :slight_smile:

Dwie dobre rady :

Zainstaluj xp-AntiSpy :

http://www.programosy.pl/program,xp-antispy.html

http://xp-antispy.org/index.php?option= … ang&iso=pl

Sprawdż. :wink:

@up:

Mam Viste. :confused:

@edit:

Zmniejszyłem moc WiFi (RF Output Power) z 100% na 10% i internet kablem działa szybciej O.o. Zazwyczaj jak robiłem test prędkości neta to na WiFi było o 10 mniej pingu i wyniki down i up lepsze o ok. 20, a teraz lepiej jest na LANie, mniejszy ping i lepszy up/down. ;]

z tego wynika że masz chyba trochu lipnej jakości kabelek

Na jakiej podstawie to stwierdziłeś?

z takiej że zawsze podłączenie kablowe “skrętką” jest lepsze od sieci WiFi w kwestii jakości i stabilności sygnału

A możliwe jest to, że kabel LAN mam o długości ok. 12 metrów, jest on zwinięty i tylko metr idzie do mojego kompa? Moze przez to tak mam zwolniony internet na LAN?

Skróciłem kabel na długość komp > router i za jakąś godzinkę będę używał kompa więc sprawdzę czy są efekty. :slight_smile:

no niby zwyczajny kabel popularna skrętka może mieć maksymalną długość 100metrów, ale wiadomo im krótszy kabel tym lepiej,

Skróciłem i już widzę efekty. Przynajmniej ping i prędkość jest o wiele większa.

Tutaj speedtest z WiFi:

434157936.png

a tutaj test zrobiony przed chwilą na LANie:

436115798.png

Hehe czyli ten kabel był za długi. ;p Skype sie nie zacina, stronki trochę szybciej się zbierają w całość. :stuck_out_tongue_winking_eye: