Radiówka - duze zakłócenia / "tuning"

(matfeusz) #1

Mam radiówkę i od jakiegoś czasu mam bardzo duże zakłócenia. Ostatnio też miałem podobny problem ale po przeinstalowałem sterowniki coś sie "pobawiłem" i nie było już takich zakłóceń a teraz mam jak witać na screenie. Czy da sie to jakoś naprawić czy tylko administrator siecie może to naprawić? I drugie pytanie:Czy jest możliwość przyśpieszenia technicznego działania? Nie chodzi mi o programy typu FlashGET czy cFosSpeed.

ccc3e180795fc2aa.jpg

(niezDarek) #2

no cFosSpeed na pewno uprzyjemni tobie korzystanie z internetu,zoptymalizuje go a FlashGET raczej przyspiesz pobieranie plików z internetu

a co do naprawiania sie ci to raczej zadzwoń do administaratora

(Mrooveq) #3

coś to dziwnie wygląda, raczej nie będzie to problem z fizycznym połączeniem, tylko z ISP.

fakt, że masz dość duże szumy, na początek można by zasugerować ISP zmianę kanału na jakiś mniej używany. jak to nie pomoże to chyba tylko skrócenie kabla między komputerem a anteną.

ja mam często siłę sygnału <30%, a jakość połączenia w graniach 80% i synchronizuje mi się na 24Mbps i z taką prędkością bez problemu działa.

(matfeusz) #4

Co do kabla to wcześniej było wszystko ok nie miałem takich zakłóceń. Czyli mogę ja coś na to poradzić czy tylko administrator sieci?

(Bolo92) #5

To raczej admin sieci mógł zmienić kanał na bardziej używany i akurat Ty wykrywasz sieci z tym kanałem.

Jak nadajnik nadaje na ileś tam km(u mnie ok. 20km).

Z południa koleś z odległości 15km jakąś yagi czy czym, z północy też z 15km podobną antenką i znajdź tu kanał dla wszystkich.

Zobacz ile Ci sieci wykrywa i jakie nadają na tym kanale co Twoja sieć.

Ew. napisz jeszcze do admina czy by się nie dało tego zmniejszyć ;]

No i słabiej Ci działa internet czy coś skoro chcesz szum zmniejszyć ?

(matfeusz) #6

Wykrywa mi jedną siec. Miałem download 60 kb/s teraz mam 2 kb/s... Admin ma sie tym zając (znając jego zapał to pewnie w następnym tygodniu :evil: )