Radiówka -> Tp-link Tl-wr340g -> Planet Wap-4035

Witam, oto schemat na którym opiera się cały opis:

sieckd4.png

Tak więc… Posiadam internet radiowy i chce utworzyć sieć domową (bezprzewodową i przewodową). Posiadam TP-LINK TL-WR340G oraz Planet WAP-4035. Do Planeta jest podpięty kabel od anteny zewnętrznej. W konfiguracji ustawiłem swój MAC jaki miałem na karcie PCI (filtrowanie MAC jest u dostawcy), podałem jego SSID i BSSID (czy jak to się nazywa… MAC jego AP)

Zrzut%20ekranu-1.png

W głównej zakładce panelu administracyjnego planeta piszę, że jest połączony z tą siecią, czyli wszystko działa. Schodki zaczynają się po podłączeniu Planeta do TP-LINKa. W panelu (TP-LINKa) daje Quick Setup, podaje IP planeta (jako WAN) - 192.168.0.1, maskę: 255.255.255.0 i domyślną bramkę: 192.168.0.1, następnie tworzy mi sieć w bezprzewodową w domu i zdaje się że wszystko OK… Po podłączeniu Planeta do PC1 nie ma Internetu, tak samo z radiówki na PC2. Co jest nie tak?

Jeżeli potrzeba jakieś screeny konfiguracji to wstawie.

Na PC1 jest XP i zintegrowana sieciówka Realtek, a na PC2 jest Vista i TP-LINK TL-WN551G. Po podłączeniu wszystkiego komputery widzą się lecz nie ma na żadnym internetu…

APek Planet - pierwszy podstawowy błąd - MODE: nie “station infrastrukture” tylko “AP Client”, zmień to i powinno zadziałać. i druga rzecz PC1 do TP-LINKA nie do Planeta

W ‘Mode’ nie ma takiej opcji ;/

161793.jpeg

Poza tym wydaje mi, że jest dobrze bo pisze że jest “Connect”, lecz nie przesyła tego internetu do TP-LINKa (albo TP-LINK go nie chce odbierać…).

wybierz pierwszą “AP”

Teraz nie ma możliwości ‘zmiany MAC’ i nie może połączyć się z moim dostawcą internetowym…

i prawidłowo, APek jest teraz “przezroczysty”, na TP-linku ustaw WAN na taki jak miałeś od dostawcy dla karty sieciowej /DHCP lub recznie/ i na TP-LINKU ustaw MAC na WAN-ie taki jak twojej dotychczasowej karty sieciowej, czyli ten który ustawialeś na Planecie. powinno zadziałać.

Jeśłi nie zadział spróbuj jeszcze opcji AP - Bridge Point - to Point, ogólnie powinien być Ap-client w takiej konfiguracji, ale któryś z tych trybów powinien zaskoczyć