Radiówka

mam pytanie , czy jeśli będe zainsteresowany radiówką , to czy będę musiał kupić specjalną kartę sieciową, czy moja karta ethenet wystarczy ?

wystarczy

Zwykła karta sieciowa za jakieś 35zł (jak nie masz zintegrowanej) będzie w sam raz.

a jeszcze mi powiedzcie ile może mniej więcej taka antena z kabelkiem kosztowała, wole sobie sam pomontowac wszystko, bo ekipa sprzątnie mi 350 zeta :confused:

i nie wiem za co

za sprzęt, robociznę i podłączenie - zobacz w umowie co wchodzi w tę cenę :slight_smile:

No nie zgodzę się - zwykła karta, czy karta zintegrowana, nie wystarczy!!

Potrzebna jest sieciowa karta radiowa ze złączem antenowym typu “N”.

Koszt samego sprzętu powinien wynieść ok. 200 - 250zł. Firma dolicza sobie zazwyczaj ok. 100zł. za montaż.

dlaczego ?

Różnią się standardem przesyłania sygnału, no i tym, o czym pisałem - gniazdami do podłączenia kabla - “zwykła” karta wykorzystuje kabel ośmiożyłowy lub czterożyłowy - tzw. skrętkę, a karta radiowa łączy się z anteną poprzez kabel koncentryczny, podobny do telewizyjnego. Różnią się też ceną - najprostsza sieciówka “zwykła”, to koszt max. 20zł. Natomiast karta radiowa jest bardziej złożona i to pociąga za sobą jej cenę - ok. 100zł.

Jeśli masz kartę sieciową zintegrowaną na płycie, to jest to zwykła karta (sam napisałeś - Ethernet) - nie widziałem jeszcze zintegrowanej karty radiowej na płycie głównej.

dzięki dałem plusa, bo wytłumaczyłeś mi jak potrzeba i sie nalezało :slight_smile:

:slight_smile: sam mam radiówkę, więc coś tam wiem :wink: