Radiowka

Mam radiowke 128 kb\spotrzeboje czegoś co przyspieszy prace mojego komputera oraz ściągania plikow z internetu i szybszego włączania się stron.Parametry Sempron 2400+1.66Ghz,karta radeon 256 mb\128bit,512 mb RAM DDR,dysk Baracuda 7200.

akurat komputer nie ma tu nic do powiedzeia (no cgyba że ma 100Mhz)

1.Zabezpiecz sie (użyj szukajki na forum i poczytaj o antyvirku, firewallu itd)

2.cudów nie zrobisz :wink: możesz użyć jakiegoś menagera ściągania plików czy tym podobne,

  1. Żeby przeglądać szybciej stronk to uzyj np. Opery lub Firefoxa :wink:

To sobie podziel to przez 8 a otrzymasz realne, maksynalne możliwości Twojego łącza.

Czyli 16 KB/s i żadnych innych cudów się po nim nie spodziewaj.

Z próżnego to i Salomon nie naleje :mrgreen:

szybciej to ci jedynie administrator moze ustawic

Mam też radiówkę, ale jest ona na kilka wsi (z 150 osób). Ja mam transfer plików z neta ok.60KB/s, a mój kolega też posiadający radiówę od tego samego kolesia raz miał transfer 1MB/s :lol:.

Co chcesz przez to powiedziec, że mając łącze 128 kb/s, jak pisze kolega wyżej, może się spodziewać 1 Mb/s ??

Należy pamiętać, że łącza z reguły mamy asynchroniczne, a to znaczy, że do nas jest np. 128 kb/s, a od nas jakieś 25% czyli 32 kb/s.

Jeżeli Admin przypisze Ci określoną przepustowść, to chociażbyś nie wiem jakie dopalacze włączał i tak więcej nie uzyskasz.

Jeżeli masz transfery, jak piszesz, to masz łącze 512 kb/s, to że czasem na chwilę pojawia się wyższy transfer, nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak najczęściej mając określoną przepustowość rzadko osiągamy maximum, a dlaczgo to inna bajka.

:okulary:

Dzięki za wytłumaczenie.