Radius; login i hasło; 802.1x, help!

Witam!

Chciałbym zrobić uwierzytelnianie użytkowników po loginie i haśle na serwerze radius w sieci WLAN

z tego co wyczytałem na tym forum jak i innych, to że trzeba w radius (opieram konfigurację o FreeRADIUS) skonfigurować eap (czy eap tls), możecie podać mi jak ta konfiguracja powinna wyglądać, gdzie będą przechowywane dane login i hasło (na początek chciałbym żeby najlepiej było przechowywane to w pliku, wyczytałem gdzieś że podaje się to w pliku /etc/raddb/users, później pomęczę się z bazą MySQL)

jak powinny wyglądać pliki /etc/raddb/clients.conf? radiusd.conf? eap.conf? users? users? clients (ten już napisałem, ale dla pewności)

proszę o pomoc, bo utknąłem na konfiguracji sewera radius a to mój ostatni rozdział w pracy mgr i nie mogę z niego zrezygnować, bo projekt jaki ma w nim teoretycznie wykonany nie spełniałby by założeń których muszę się trzymać, proszę o szybką odpowiedź pomoc, bo w ciągu kilku dni muszę złożyć pracę do dziekanatu żebym zdążył się obronić przed wakacjami

wszystkie propozycje mile widziane (mogą być linki) i liczę na waszą pomoc

PS. czytałem jeszcze coś o certyfikatach CA ale nie ma dokładnie napisane po co są, znalazłem nawet jak je stworzyć tylko do czego one są dokładniej potrzebne, czy nie można bez nich?

a radius z wpa nie uwierzytelnia czasem przede wszystkim po certyfikacie?

głowy nie dam, ale jak rok temu szukałem opcji radius z login+haslo, to jej nie znalazłem.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif