Raid 0 Czy Drive Expert?

Hej

Od jakiegos czasu zastanawiam sie co bedzie lepszym rozwiazaniem. Od kilku miesiecy uzywam RAID 0 (2xSamsungF1), nie mam z tym zadnych problemow, wszystko dziala ok ale ostatnio rozmawialem z kumplem ktory ma ta sama plyte glowna (asus p5q premium) i on twierdzi ze Drive Expert ktory jest na tej plycie dostepny (w ustawieniu super speed) jest lepszy poniewaz jest to sprzetowy kontroler (silikon cos tam) niz w przypadku Raid ktory uzywa Intel IHR czy cos takiego. To jak w koncu jest ?

Nie powinno mieć to znaczenia. A niby jak raid 0 według niego się realizuje ? Przez chipset to wg niego programowo?

Ja zainstalowałem na RAID 0 na 2x SAMSUNG EVO 250GB. Choć na początku postawiłem system na DRIVER EXPERT i działał. Pamiętam choć się na początku nie chciał zainstalować bo sterowniki nie wskoczyły. Potem same się zainstalowały nie wiem czemu i poszło na drive expert. Następnie chciałem sprawdzić czy zadziała na RAID 0 i tak zostało. Płyta P5QC ASUSA. Zapis sprawdzony z poziomu windowsa odczyt i zapis powyżej 500MB/s! na RAID 0 - zadnych zwiech problemów.
IMG_20200430_103710_HDR|690x388