Raid 0 Format i BackUp

Witam

Mam Sil 3132 i zrobiłem raid’a 0 z 2x SeaGate ST3500320AS, następnie podzieliłem zraidowany dysk na 2 partycje C (100GB) D (831 GB reszta)

Jest możliwość zrobienia Backup (Obrazu) tej partycji z systemem itp ?? następnie sformatowania partycji systemowej C ?? i wgranie tego Backup’a pozostawiając bez zmian pliki na partycji D ???

Z góry dzięki

Jak najbardziej. Polecam narzędzie Acronis True Image do wykonania takiej kopii. Tworzy lustro 1:1 całej partycji lub wybranych folderów i kompresuje je do jednego dużego archiwum, które zapisujesz na innej partycji niż systemowa, później można przywrócić. W sumie to nie musisz przed przywróceniem lustra formatować partycji, na które chcesz je odtworzyć. Acronis robi to sam, jako jedno z działań przywracania.

a takie narzędzia jak Norton Ghost nie zadziałają ??

Dodane 23.12.2009 (Śr) 16:18

Jest możliwość zbootowania tego programu “Acronis True Image” z płytki ?? ale nie chodzi mi tu o płytkę z gotowym obrazem, tylko normalnie odpalić ten program bez pomocy systemu

Jezeli masz bootowalna płytę Acronis Image to do tego nie ma nic system. Możesz nawet sformatować dysk i potem odtworzyć go z wczesniej zrobionego obrazu na innym nośniku (uwaga - tylko w tym wypadku trzeba zaznaczyć przy RECOVERY żeby odtworzy wraz bootsektorem). Acronis jest najleprzy - zamiast płyty mozna tez stworzyć bootowalny PENDRIVE.