RAID 0 i nie widać trzeciego dysku

Witam,mam problem którego nie moge rozwiązać sam(co kilka głów to nie jedna:)). Otóż mam podłączone do płyty dwa dyski na sata w raid 0. kiedy podłączam trzeci dysk(też sata),system i bios go nie wykrywa,dodam że dysk jest 100% sprawny i jak dotkne to czuć że pracuje. w biosie mam przełączony tryb IDE na RAID bo tak powinno być jeżeli mam macierz. jakieś pomysły??

A dysk nowy sformatowany ?. Nie zawsze bios płyty widzi dyski sata, system zobaczy dysk jak go sformatujesz. Z reguły przy starcie kompa procedura POST tu powinien być widoczny.

Zrób tak, odłącz dyski raidu od płyty i zobacz jak będzie na tym nowym dysku.

Reset biosu dowolna metoda, ponowne ustawienie i zapisanie Save.

jesli dysk jest podlaczony do tego samego kontrolera co macierz, to nie bedzie widziany w biosie ani w POST - powinien byc za to w konsoli raid jako dysk non-raid… 8)

no własnie jest i dlatego się pytam co zorbic aby normalnie był wykrywany w systemie jako normalny dysk a nie część macierzy ponieważ chce zrzucić z niego pliki a nie moge bo go nie widać,jak nic nie pomoże to bede musiał sie zaopatarzeć w przejściówki ATA-SATA

masz tylko jeden kontroler na plycie… a, zeby system zobaczyl dysk, to musisz go odpalic w menadzerze dyskow i sformatowac 8)