A więc tak pada mi dysk systemowy w RAID10 (RAID0+1) i tutaj moje pytanie sklonowałem partycję na nowy dysk jednak nie wczytuje mi, że dysk jest w RAID i nie startuje system. Co zrobiłem źle? Najpierw powinienem utworzyć dysk jako RAID w konfiguracji RAID? Klonowałem dysk sektor po sektorze EASEUS TODO BACKUP. Czyli dysk do sformatowania i muszę najpierw utworzyć RAID? Potem sklonować i ruszy? Z drugiego dysku z RAID10 system nie ruszy prawda? Dyski były WD Green teraz nowe będą WD Red. Liczę na waszą pomoc.
Sprzętowy RAID 1 realizowany przez kontroler, czy softwearowy??
Jak Windows i jego bajeczne wolumeny lustrzane to z drugiego dysku nie uruchomisz systemu, bo mirroring działa na na poziomie wolumenów, a nie całego dysku. Jednym słowem partycje efi, boot ten wynalazek nie kopiuje na drugi dysk - jest wykonywany tylko mirror systemu plików Windows.
Dysk który siada sklonowałem za pomocą todo backup free. Udało się. Partycja EFI również skopiowana. System Windows 7. RAID programowy. Czy powinienem najpierw dodać ten dysk do RAID a dopiero później klonować dysk? Bo chyba lepiej wykorzystać siadający dysk? Teraz jak uruchamiam występuje komunikat Missing system operating. I nie wykrywa raidu - ale to wina tego ze nie utworzyłem dysku w RAID?
RAID programowy. Wkradł mi się błąd podczas pisania. Czyli wkładam czysty dysk, wchodzę w menu RAID i tylko wybieram opcje RECOVERY VOLUME OPTIONS a następnie wybieram pierwsza opcje:
Enable Only Recovery Disk
Enable Only Master Disk
I co dalej? Co z partycją EFI? Dobrą opcję wybieram?
Liczę na waszą pomoc!
No i teraz zwrocilem uwage ze jest to inny RAID10(RAID0+1). Nie wiem jak to przeoczylem.