Rakietki do ping-ponga


(Bartekn77) #1

Czym najlepiej czyścić gumy tak by nie traciły swych możliwości :?:

Moje pytanie wynika stąd, iż chciałbym jak najdłużej czerpać przyjemność z gry. Rakietką, która nie “ciągnie” ciężko się gra :slight_smile: Ważny jest też dobry wygląd gum ;]


(Bażant) #2

Tutaj masz różnego rodzaju środki czyszczące okladzine :wink:


(Maciejboss) #3

A mam pytanko jakie sa najlepsze rakietki ciezkie czy lżejsze bo mam zamiar wymienic moje ktore sie juz wyrobily


(Piotrekjunior) #4

Wg mnie to zalezy od gustu gracza. je preferuje bardzo lekkie rakietki :wink:


(Bażant) #5

Ja na odwrót, lubie czuć, że coś mam w dłoni :slight_smile:

Tak jak napisał piotrekjunior zalezy od gustu gracza, paletki są różne :slight_smile:


(mały14) #6

Tak to prawda co do gustu ale z tą stronom co podał Bażatnt to jestem pełen przciwu kiedyś zamuwiłem płyn na allegro i okazał się wilekoł kichą guma tak się zniszczyła ze w ogóle nie dało się dawać piłce rotaci.(Pin-Pong gram juz 2 i pół roku więc mam duzy poziom gry, a według mnie to najlepsza firmoą to są “STIGA” i “POINT”) :mrgreen:

Pozdrawiam


(Piotrekjunior) #7

Ja gram czysto rekreacyjnie i uzywam paletki DONIC. Do mojej gry nie potrzebuje niczego lepsiejszego :slight_smile:


(Piotrek Płatek) #8

Teoretycznie paletka czym lżejsza tym lepsza. Przecież jak mniej dźwigasz, ręka mniej się męczy i możesz szybciej wymachiwać łapką, a przecież ping-pong jest grą dość dynamiczną.

Bardzo dobry sprzęt produkuje Butterfly.


(Rafi) #9

Z tyłu opakowania powinna być data ważności gumy.Ale pamiętaj że po pierwszym użyciu należy ja wyżucić. :stuck_out_tongue:


(Bartekn77) #10

Rafi serdeczne dzięki za pomoc :?

:x :x :x


Zgadzam się - robią bardzo fajne rakietki :slight_smile:


Jasne, nie chce wydawać pieniędzy na jakieś magiczne mikstury z allegro. domowe sposoby są najlepsze. Zakładając ten temat miałem nadzieje, że nie otrzymam rady by zakpić coś z allegro :mrgreen: Chciałem się dowiedzieć jaka tkanina jest najlepsza do czyszczenia okładzin oraz jaka ciecz nadaje się do pielęgnowania gum :slight_smile: Po namyśle doszedłem do wniosku iż ważne by ściereczka nie pozostawiała smug i drobiny tkaniny nie zostawały na rakietce. Jeżeli chodzi o płyn to myśle, że jeżeli będę czyślił rakietkę zwilżoną wodą szmatką nie będzie to niszczyło jej. Również gram już dość sporo i nie chciałbym by zaniedbane okładziny przeszkadzały mi w grze. Można kupić sobie niesamowicie drogą rakietkę ale jak się nie będzie o nią dbało i nie będzie się miało umiejętności nie osiągniemy zamierzonych efektów. Myślę, że mam umiejętności a jeżeli moja paletka nie będzie zaniedbana z łatwością będę mógł podkręcać z łatwością piłeczkę. Gram rekreacyjnie i nie potrzebuję niezwykle kosztownego sprzętu i chciałbym dbać o to co już mam :slight_smile:

Takim czymś można grać :slight_smile: (Mój sprzęt)


(Picasso89) #11

Witam.

Ja mam 2 gumy Butterfly.

NIe wiem jak Wy, ale ja nie kupowałem całej paletki, tylko same gumy i robie sobie sklejke. Jak się zrobi 3 warstwy to jest dopiero jazda :lol: 8)

Pozdro


(Błażej) #12

1,5 roku temu kupiłem bardzo dobrą rakietke firmy Stiga za 199,99 zł :smiley: . Mineło już dużo czasu a rakietka nadal bardzo dobrze się trzyma. Sprzedawca polecił mi do czyszczenia gumy bardzo dobrą metode domową. Bierze się kawałek gąpki, moczy się go a następnie mydłem nacieramy tą gąpke. Nadmiar wody wyciskamy. Po tych czynnościach przecieramy gume ,ale niedusząc zbyt mocno żeby niepowstawała nadmierna piana. Na samym końcu najlepiej odłożyć rakietke w jakieś suche miejsce żeby wyschła(co pewien czas warto sprawdzać czy na gumie nierobią się zacieki).


(Bartekn77) #13

Błażej Serdeczne dzięki - miałem nadzieję, że ktoś udzieli mi takiej porady. Przetestuje to :smiley:


(Picasso89) #14

Spróbuje i ja :mrgreen:


(kosior6) #15

A jak wam idze w pinga ja mam 2 miejsce w szkole. I gram stigą za 150 zeta

ciagnie jak zyleta ścine z bardzo niskiej mozna wsadzić a ja swoja czyszcze spirytusem salicylowym nalewam i chusteczka higeniczną wycieram i od ponad 2 lat ciagnie tak samo jak odrazuy po zakupie. Ja preferuje cięzkie paletki przynajmiej jest fajne uczucie kiedy się scine wali.


(Bartekn77) #16

Dobrze :mrgreen:

Ciekawy pomysł :slight_smile:


(SER) #17

A ja swoją DENATURATEM :slight_smile: