Ralink RT2400 i Vista Premium 64 bit

(Damiansz) #1

Witam.

Czy komuś udało się uruchomic tą kartę pod Vistą Premium 64 bit? Jeżeli tak to proszę o informację na jakim sterowniku, bo ja już wyczerpałem chyba wszystkie możliwości.

Z góry dzięki za pomoc

(Miwidlak) #2

Tutaj szukałeś? http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S ... ndows.html

bo jak widać to producent nie wspiera RT2400 dla MS Vista

A co na to Windows Update?

(Damiansz) #3

Jasne, że szukałem, a z tego czego się doczytałem wynika że Ralink olał użytkowników starych kart i nie zamierza się trudzic sterami do nich tylko radzi kupic nowe. No a Windowsa Update nie mogę wykorzystac bo przecież nie mam sieci, a teraz korzystam z Win XP na którym karta działa.

(Miwidlak) #4

A jak ze sterami do Twojej karty dla 64bitowego XPeka? Może one pójdą w Viście

(Damiansz) #5

Ale Xpeka mam 32 bitowego i na takich sterach jade, a w tych ktore znalazlem tez nie widzialem na XPeki 64 bitowe i ponoc takich tez nie wypuscili

(Leszek Glinowiecki) #6

Mój kolega miał niestety podobny problem i nie znalazł rozwiązania. W sumie jedynym "rozwiązaniem" była dla niego instalacja 32-bitowej Visty i zainstalowanie do niej sterowników z Windowsa XP.

Niestety firma Ralink w tej sytuacji się nie popisała.

Pozdrawiam,

(Damiansz) #7

No i sprawa sie wyjasnila. Napisalem do Ralink'a i odpisali mi, że karta jest przestarzała i nie przewidują aktualizacji sterowników do niej. Czyli RT2400 lub RT2460 + Vista = :o

Wymienilem ją juz na inną - RT2561 do której pisali że mają sterowniki i po całym dniu walki dalej nie udało mi się odpalić sieci, ale ten temat już otwieram na innym wątku.

(goomish) #8

Chciałbym zdementować a właściwie uściślić tą informację :slight_smile:

Karta Ralink Wireless LAN z w/w chipsetem jak najbardziej działa pod Vistą. Czego przykładem jest mój system :). Mówię (piszę) oczywiście o 32-bitowej wersji tego systemu.

Z wersją 64-bitową zapewne jest ten sam problem co z większością innych sterowników, czyli albo kompletny brak (zwłaszcza do starszych urządzeń) albo wczesne wersje beta.

(Komputers) #9

Masz sterowniki do tej karty pod viste??

Może ktoś wrzuci do net'a te sterowniki?

(system) #10

Jak to zrobiłeś, że ta karta ci działa?? Ja mam Windows Vista Home Premium 32bit i nic.

(Pk Mail) #11

Ja nie mam żadnych problemów z ralinkiem pod vistą, oczywiście wersją 32 bitową. Największym błędem przy zakupie visty było uleganie 64 bitowej euforii jaki to cudowny system i w ogóle. Teraz widać, że są z nim same problemy. Rt2400 nie ma sterowników do visty ale na wersji 32 bit działają bezproblemowo te z win xp, podobnie sprawa wygląda z wieloma innymi urządzeniami.