Ralink RT2561 i Vista Premium 64 bit

No więc jednego strupa się pozbyłem, tzn. RT2400 i mam problem z następną kartą Ralink’a RT2561.

Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta które powinny działać na tej Viscie, a tu klapa. Po instalacji sterownika Komputer widzi w końcu sieć, ale nie uruchamia się ikona konfiguracji Ralink’a. Próbuję połączyć się z siecią przez system, ale po wpisaniu ustawień sieci pisze że nie może się połączyć z tą siecią.

Spróbowałem inaczej: zainstalowałem sterowniki pod Win XP i pojawiła się ikona konfiguracji RAlink’a ale czarna, czyli sterowniki nieodpowiednie. Nałożyłem na to nowy sterownik ten do Visty i ikona zaświeciła na niebiesko, czyli powinno być wszystko ok. Niestety konfiguracja Ralinka sieci nie widzi. System sieć widzi dalej tylko nie można się z nią połączyć.

No a po restarcie komputera ikona konfiguracji Ralink’a znowu znika i połączenia nie mogę w żaden sposób skonfigurować.

Może któś odpalał sieć na tej karcie, jeżeli tak to w jaki sposób?

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 18:36

No i ALLELUJA. Udało się. Jakoś sobie sam poradziłem ale sięgnąć musiałem aż do forum chińskiego i amerykańskiego. Dosyć to skomplikowane ale jak ktoś będzie potrzebował to opiszę sposób.

Pozdrawiam.

Ja bym prosił o opisanie jak to zrobiles :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

podaj email to wysle ci sterownik i opis

odpowiedz na forum jak to zrobiłes, na PW czy m-eila nie udielamy odpowiedzi

damian3000 jak możesz to opisz to na forum

sterownik zadziałał mi tylko ten:

IS_AP_STA_6x_D-1.1.1.0_2500_D-3.2.0.0_RU-1.2.2.0_AU_1.1.0.0_.exe

tutaj go wrzuciłem:

http://www.uploading.com/files/5CMNEV8R … _.exe.html

a żeby go odpalić trzeba zrobić tak: (opis po angielsku ale myśle że nie będzie problemu:

Najpierw trzeba odinstalowac poprzednie wersje sterownika, zainstalowac powyzszy, a nastepnie:

Open Device Manager (Note: WinKey+Break still works in Vista)

Find “Network Adapter” (under “Network adapters”)

Right click on “Update Driver Software”

Select “Browse my computer for driver software”

Select “Let me pick from a list of drivers on my computer”

At the “Select Network Adapter” screen, choose “Have Disk…”

Select “Browse” from the “Install From Disk” box

Navigate to “C:\Program Files (x86)\RALINK\RT6x Wireless LAN Card\Installer\WINX64”

Select “Rt2500.INF” and click “Open”

Click “OK” in the “Install From Disk” box

At the “Select Network Adapter” screen, select “Ralink Technology, Inc.” and “802.11g PCI Wireless Adapter” as your Network Adapter.

Click Next.

You will receive an Update Driver Warning. Select “Yes”

PROFIT!

Otwórz Menedżer Urządzeń, znajdź modem sieciowy, kliknij prawym na “aktualizuj sterowniki”, zaznacz “przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika”, zaznacz “pozwól mi wybrać z listy sterowników na tym komputerze”, w “wybierz modem sieciowy” wybierz mam dysk, zaznacz Przeglądaj w “Zainstaluj z dysku”, w oknie otwórz “C:\Program Files (x86)\RALINK\RT6x Wireless Lan Card\Installer\WINX64” i zaznacz Rt2500.INF i naciśni Otwórz. W oknie “Wybierz modem sieciowy” zaznacz “Ralink technology, inc.”, i 802.11g PCI Wireless Adapter jako twój modem sieciowy. Otrzymasz ostrzeżenie o aktualizacji sterownika. Zaznacz Tak

Mam nadzieję ze to komuś coś pomorze bo mi nie pomogło mam internet radiowy zrobiłem zgodnie z zaleceniami na vista lecz karta sieciowa nie jest zainstalowana do konca przy i konce w menadżeże urządzien jest wykrzyknik…