RAM- 4 GB zamiast 8 GB

Witajcie znowu, mam pewien problem, pewnie jestem w błędzie ale chodzi o to że mam 8 GB RAM a pokazuje mi że tylko 4 i przez to czasami RAM dochodzi do czerwonego, że pokazuje, że mam zajęte 95% ram i dlatego komputer mi się muli a czasami jakby odcina od świata, o co chodzi? Jak to możliwe, że korzystam tylko z połowy tego co ma mój komputer do zaoferowania? Od jakiegoś czasu komputer zrobił się o wiele wolniejszy, uruchomienie komputera trwa o wiele dłużej, są takie momenty gdzie komputer przetnie się a w tym czasie RAM praktycznie się kończy

 

 Tutaj macie screeny

http://www69.zippyshare.com/v/7KqUHrEm/file.html

 

mats0n , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Nie napisałeś jaki masz system, ale zgaduję, że problem jest w tym, że 32 bitowy. Musi być 64 bit. Od Windowsa Visty nie ma w zasadzie powodu, aby instalować wersji 32 bit (o ile w ogóle taka istnieje).

Jednym z ograniczeń systemu 32 bitowego jest to, że potrafi zaadresować jedynie 4^32 bajtów = 4GB pamięci.

sprawa wygląda tak jakbyś miał system 32 bit :slight_smile: druga sprawa jest taka że programy id IOBIT to syf i mogły ci coś namieszać lub poinstalować jakieś tam badziewia typu adware.

Możesz też w msconfig mieć ograniczoną pamięć.

Mam 64 bit co macie pokazane na screenie oraz Windows 7

http://www69.zippyshare.com/v/dQeNNcuY/file.html