Ram a dwa ekrany

Mam problem , do niedawna używałem jednego ekranu do komputera , 27’ samsunga , a teraz podłączyłem do niego również 49’ sony i na tym drugim , odczuwam małe klatkowanie czy to podczas filmu czy poruszaniu szybko jakimś obrazem , zwyczajnie nie ma płynności , mam 16GB ramu , czy jeśli zwiększę go do 32GB to sytuacja się poprawi?

Nie, nie poprawi się. RAM nie jest przyczyną tego zjawiska.

A wiesz może co jest tego przyczyną?

Jaką masz grafikę?

Ten Sony to Full HD czy 4k?

Podaj po prostu specyfikacje całego komputera i model tv :slight_smile: będzie łatwiej wszystkim

Co tu dużo gadać.
Grafika nie wyrabia z rozdzielczością.
Spotkałem się z zestawem który migotał do pierwszego resetu.
Potem było ok.
Możesz spróbować zamienić monitory.

Monitor SAMSUNG Curved LC27F591FDUXEN
Telewizor SONY KD-49XE8077
Komputer - Intel Core i7 7700 3,6GHz , Płyta główna ASUS PRIME B250-PRO, ram DDR4 16GB , GeForce gtx 1050 2GB GDDR5

Miała by dać radę.
Jakimi kablami podłączyłeś?

Wszystko jednak wskazuje na kartę graficzną, przy rozdzielczości 4k może niestety coś takiego już wystąpić. Jeszcze do tego jak masz opcję rozszerzania/duplikacji ekranu włączoną to na pewno. Mógłbyś spróbować zmiejszyć rozdzielczość do full hd i zobaczyć czy problem też występuje. Jeśli nie, to niestety grafika do wymiany. Poza tym, przy takiej maszynie ona jest wąskim gardłem :slight_smile:

monitor hdmi-display port komputer
tv hdmi-hdmi komputer

Na samym TV też klatkuje? Czy tylko jak są 2 ekrany?

Niekoniecznie, mam GTX660 i dwa monitory 1080 i nic nie klatkuje w żadnej sytuacji.
U córki GT720 i dwa monitory 1680 i było migotanie prawego monitora zaraz po podłączeniu, po pierwszym resecie migotanie znikło.

Kolego, masz możliwość podłączyć to na innych kablach?
Jaką masz częstotliwość odświeżania?
U córki jak przestawiłem na 75Hz pojawiły się problemy z kolorami, na 60Hz wszystko śmiga jak powinno.

ale co niekoniecznie ? chyba nie porownujesz na serio 1080p i 4k bo to są dwa zupełnie inne światy.

Zmienił autor rozdzielczość na niższą żeby wyciągnąć jakieś wnioski ?

Na samym tv nie , tylko jak są dwa ekrany

Nie mam dwóch ekranów tylko ekran i tv i nie mam jak inaczej tego podłączyć

TV to nie ekran?
Zamiana kabli lub użycie innych nie wchodzi w rachubę?

Jak mamy Ci pomóc jak nie robisz niczego co Ci proponujemy ? Zmień rozdzielczość, jak to nie pomoże zmień kable i daj znać

Zmienilem i kable i rozdzielczośc ale nie pomaga

Czyli grafika się nie wyrabia.

1 polubienie