Ram a płyta główna

Witam mam taki problem, moja dziewczyna ma dosyć wiekowy komputer i chciałbym jej dokupić trochę RAM-u ponieważ dosłownie wszystko strasznie długo się wczytuje, o stronach internetowych już nie wspomnę. Moje pytanie dotyczy kwestii jakiego rodzaju RAM-y mogę jej w niego włożyć. Posiada ona stare SD-ki po 256mb. Jej płyta główna to IBM FRU 19k3582 z 2000r. Nie wiem czy warto inwestować w takie coś czy lepiej jej wymienić całe bebechy? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam :wink:

Wierz mi to już zabytek kupienie do tego czegokolwiek graniczy z cudem.

Ja wiem właśnie, że on nie jest najmłodszy ale zastanawiałem się czy dostanę gdzieś wgl jakieś RAM-y do niego żeby na razie lepiej chodził a z czasem kupić wnętrzności całe :slight_smile:

Lepiej wymienić całe bebechy…

To już jest taki rupieć, że szkoda gadać a przy dzisiejszych cenach spokojnie złożysz słaby, ale wydajniejszy od tego, komputer (proc+mobo+ram) do 350zł :slight_smile:

Jeśli jednak będziesz chciał kupić ten ram to przejrzyj te:

http://allegro.pl/listing.php/search?st … =4226&sg=0

ale cudów nie oczekujcie :slight_smile:

Nie ma spec. tej mobo więc nie pomogę w doborze.

Na allegro pamięci można kupić. Ja jednak nie pomogę dobrać odpowiednich, bo nie mogę znaleźć na necie instrukcji/opisu do tej płyty głównej. Moim zdaniem lepiej dołożyć troszkę PLNów i kupić coś nowszego.

Tak jest łatwiej. http://allegro.pl/pamiec-sdram-dimm-4295 Trzeba pamiętać, że płyta główna może obsługiwać tylko 256 MB na jeden moduł. Dla tego ważne jest przed zakupem sprawdzić co mówi na ten temat instrukcja od mobo

No dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

Na razie chce żeby on tylko trochę lepiej chodził a z czasem będę musiał poszukać jej jakiejś nowej skrzynki, jej potrzebny tylko do internetu itp spraw więc nie musi to być cudo :wink:

ADR1991: no właśnie nigdzie nie ma instrukcji od tego i też mi się wydaje, że trzeba będzie po prostu kupić całą skrzynie i po kłopocie.

Powiem tak: nie ma CO dokupować, ponieważ jeśli ma włożone 2 x 256 MB - to to jest wszystko co ta płyta obsłużyć może.

Jeśli chcesz coś nowszego (ale bez żadnej rewelacji - od razu mówię) pisz na PW.