Ram a płyta główna

(Grabos92) #1

Witam mam taki problem, moja dziewczyna ma dosyć wiekowy komputer i chciałbym jej dokupić trochę RAM-u ponieważ dosłownie wszystko strasznie długo się wczytuje, o stronach internetowych już nie wspomnę. Moje pytanie dotyczy kwestii jakiego rodzaju RAM-y mogę jej w niego włożyć. Posiada ona stare SD-ki po 256mb. Jej płyta główna to IBM FRU 19k3582 z 2000r. Nie wiem czy warto inwestować w takie coś czy lepiej jej wymienić całe bebechy? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam :wink:

(CrisPL) #2

Wierz mi to już zabytek kupienie do tego czegokolwiek graniczy z cudem.

(Grabos92) #3

Ja wiem właśnie, że on nie jest najmłodszy ale zastanawiałem się czy dostanę gdzieś wgl jakieś RAM-y do niego żeby na razie lepiej chodził a z czasem kupić wnętrzności całe :slight_smile:

(Piotrek2255) #4

Lepiej wymienić całe bebechy...

To już jest taki rupieć, że szkoda gadać a przy dzisiejszych cenach spokojnie złożysz słaby, ale wydajniejszy od tego, komputer (proc+mobo+ram) do 350zł :slight_smile:

Jeśli jednak będziesz chciał kupić ten ram to przejrzyj te:

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... =4226&sg=0

ale cudów nie oczekujcie :slight_smile:

Nie ma spec. tej mobo więc nie pomogę w doborze.

(ADR1991) #5

Na allegro pamięci można kupić. Ja jednak nie pomogę dobrać odpowiednich, bo nie mogę znaleźć na necie instrukcji/opisu do tej płyty głównej. Moim zdaniem lepiej dołożyć troszkę PLNów i kupić coś nowszego.

Tak jest łatwiej. http://allegro.pl/pamiec-sdram-dimm-4295 Trzeba pamiętać, że płyta główna może obsługiwać tylko 256 MB na jeden moduł. Dla tego ważne jest przed zakupem sprawdzić co mówi na ten temat instrukcja od mobo

(Grabos92) #6

No dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

Na razie chce żeby on tylko trochę lepiej chodził a z czasem będę musiał poszukać jej jakiejś nowej skrzynki, jej potrzebny tylko do internetu itp spraw więc nie musi to być cudo :wink:

ADR1991: no właśnie nigdzie nie ma instrukcji od tego i też mi się wydaje, że trzeba będzie po prostu kupić całą skrzynie i po kłopocie.

(Veers) #7

Powiem tak: nie ma CO dokupować, ponieważ jeśli ma włożone 2 x 256 MB - to to jest wszystko co ta płyta obsłużyć może.

Jeśli chcesz coś nowszego (ale bez żadnej rewelacji - od razu mówię) pisz na PW.