RAM DDR2 za ~100zł

(Szynekz) #1

Złożyłem sobie nowy komputer (Gigabyte GA-MA78GM-S2H, ATHLON 64 x2 4600, ATI Radeon 3200). Do kupienia pozostał już tylko RAM. Czy w ww. cenie znajdę coś lepszego niż TO?

I jeszcze jedno pytanie: czy będzie mi się opłacało dokupić w przyszłości jeszcze 1GB tak, żeby było 3GB w Dual-Channel? (2x1GB+2x512MB). Chodzi mi o to, czy na takiej konfiguracji poczuję jakąś różnicę.

(D@widoS) #2

Polecam te http://proline.pl/sklep.php?prodid=KINGMAX+DDR2+2GB+800 (ja mam, znajomy ma, kuzyn ma :wink: ) dobre OC.

Wszystko zależy od używanych przez Ciebie aplikacji.

(Szynekz) #3

Gry (po nowym roku planuję zakup karty graficznej)

(mati75) #4

Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX wystarczą

Na viscie odczujesz różnicę, a na xp nie.

(Szynekz) #5

Może nie wspomniałem ale w grę wchodzi tylko Pro-line albo Komputronik, bo tylko je mam w pobliżu, a po doliczeniu przesyłki wychodzi dużo drożej.

(mati75) #6

komputronik

(Michal Kolatek) #7

115 zł, niskie timingi są lubiane przez procki AMD.

(Szynekz) #8

No nie wiem. Poczytałem TUTAJ trochę o tych pamięciach. Wielu użytkowników pisze, że kiedyś robiono je na Micronach teraz są na Elpidach. Nie wiem o co chodzi, bo nic się na tym nie znam ale coś mi się zdaje, że ta firma nie jest godna zaufania, skoro zawartość nie zgadza się z tym, co jest na pudełku.

(Himmak5g) #9

Patriot jest dobry uwierz. A microny i elpidy to zbyt wielkiej różnicy jednak nie robią.

(Michal Kolatek) #10

Producent nie musi się trzymać jednych kości, Microny lepiej się podkręcają ale mocniej się grzeją, czasami do poprawnej pracy na standardowym taktowaniu i CL wymagają napięcia aż 2,4V, i są robione w większym procesie technologicznym (nm) mniejszy uzysk z wafla = wyższa cena, przy elpidach jest większy uzysk z wafla to taniej wychodzą, mniej grzeją, tyle że przy oc mniej wyciągniesz.

Kupuj PDP, są lepsze od Value Kingstona, czy Goodrama.

(Himmak5g) #11

Goodram i Kingston są dobre przy takich pamięciach dla niezbyt wymagajacych a takie bardzo dobre to OCZ Patriot A DATA itp.

(Szynekz) #12

No właśnie chodzi o to, że w OC się bawić raczej nie będę, a zależy mi na jak najniższej cenie.

(McDracullo) #13

A dostaniesz teraz jakieś nowe kości na micronach??

Jeśli chodzi o tani ram to polecam te: http://everon.pl/index.php?p448,a-data- ... gb-800-cl4

Miałem już chyba ze 3 komplety i większych problemów nie robiły. Jeśli chodzi o OC to też zachowywały się dość ładnie. Fakt, że są troche droższe niz zakładany przedział.

(Micoud81) #14

jeśli zależy Ci na niskiej cenie, bierz GoodRam 2 GB

Będą lepsze od kingstonów.