Ram DDRII oraz dokladanie wiecej pamięci

Witam,

Mam plytę MSI K9N Platinum, w chwili obecnej mam zaistalowaną pamięć DDRII:Kingston ValueRAM memory - 1 GB - DIMM 240-pin - DDR II

Pytanie : chcę dołożyć troszkę pamięci, np:Kingston ValueRAM - Memory - 2 GB - DIMM 240-pin - DDR II - 667 MHz - CL5 - non-ECC,

ale nie wiem czy można mieszać dwie różne pamięci o różnych parametrach, jak pojemność czy MHz-e, czy powinno sie stosować tą samą której sie już używa. Czy dochodzi do jakiegoś konflktu pomiedzy Ram?

Dzieki za pomoc!

Gregor

Po co Ci więcej ramu?!

1GB w dzisiejszych czasach jest zupełnie wystarczający, a na tak dobrej płycie głównej i to jeszcze ddr2 to już jest całkiem wystarczajacy!

Twoja płyta główna obsługuje tryb dual channel więc najlepiej by było jakbyś kupił drugą kość ramu identyczną, wtedy będą miały jeszcze większą wydajność!

Róznica MHz… Jeśli używa się dwóch kości ramu o różnych taktowaniach to karta szybsza zwalnia swoje taktowanie do taktowania tej wolniejszej kości.

Konflikty?! Nie będzie żadnych jeśli zastosujesz druga kość ddr2.

Potrzebuje nieco wzmocnić komputer, chodzi tutaj o oprogramowanie które używam, poprostu chodzi o większy komfort pracy. Dzieki za odpowiedż.

Pozdrwiam

A jakiego oprogramowania używasz? Do czego używasz kompa? Do czego używasz tego oprogramowania? Najlepiej by było jakbyś wypisał co masz w kompie, to też by pomogło w podjęciu ostatecznej decyzji co do ramu… Tylko nie pisz jaki masz zasilacz, bo zaraz rozpocznie się kolejna beznadziejna sieczka dotycząca zmiany zasilacza, a tych ostatnio niestety pełno na forum i w każdej chwili ich przybywa, a ja już nie mam nerwów na czytanie takich bzdur… Chwilami myślę o rezygnacji z pisania na forum z tego właśnie powodu…

Więc wypisz nam co masz i wtedy pomyślimy! 8)

Podaj nam jaki masz zasilacz marka i moc, kartę graficzną, i proca.

No właśnie kupi ramu zasialcz nie wyrobi spali kompa i będzie el0. Kogo obchodzi to że nie to jest dla Ciebie denerwujące. Rezygnuj z forum, nikt na siłę nie trzyma.

gregor02 kupuj tej samej firmy, o tym samym CL, taktowania, jak teraz masz np 533 i kupisz 667 to pamięci zwolnią do 533.

DDR2 lepiej kupować od razu parami żeby uzyskać najlepszą wydajność i żeby kości ze sobą na pewno dobrze działały

Kolego nie ośmieszaj się ok! !!

Zasada jest jedna: RAM-u nigdy nie za dużo

Upss nie chciałem tu wywołać jakiejś burzy, dokupie ten sam ram.

Oprogramowanie to proengineer, i wszystko było ok ale ostatnio musze używac dodatkowego opragromawania w tym samym czsie i komp czasami bardzo powili chodzi.

Zasilacz da rade, nie pamietam jaki model ale spokojnie!

dzieki za porady

Pozdrawiam,

Gregor

ja mam nie chwaląc się przy takiej konfiguracji 2,5GB ramu Spectator i dla mnie to narazie jest wystarczająco ale na jak długo to nie wiem

Zastanów się czy ty nie potrzebujesz dwu rdzeniowego procesora!

Rozważam, najprawdopodobniej wraz z ramem kupie nowy procesor (AMD Athlon 64 X2 5200+ / 2.6 GHz processor ), więc powinno hulać .

A co to za bzdurna zasada? Są pewne granice po której nadmiaru pamięci się nie wykorzysta(mówimy tutaj o przeciętnych użytkownikach domowych).

Kolega ma 1Gb to nie jest przesadnie dużo i skoro chce dokupic to nie ma problemu.

Najlepiej żeby firma była ta sama Cl również i częstotliwośc najlepiej też.

Racja. Najlepiej będzie gdy będziesz miał 2GB więcej nie ma sensu.

EEE a po co. Nie lepiej X2 3800+ lub X2 4000+ i podkręcać.

eeee??

lole wy a może kolega ma viste i co? Przy 2GB się dławi i trzeba więcej, nie pomyśleli? :expressionless:

taa wódkę mu polać :stuck_out_tongue:

a co z CBA jesteś?

książke piszesz? :expressionless:

jakby kilku(nastu)zrezygnowało odrazu świeższe powietrze by było na forum, człowiek nie musiał by się denerwować czytając takie bzdety.

czasem występują z takimi samymi modułami. Po zastosowaniu innych pamiątek takie problemy występować nie muszą.

też racja, ale ta płyta za wiele nie pozwala, tak więc jakiś 4400+ Brisbane byłby jak najbardziej na miejscu.

:shock:

Bez takich określeń.

To że ma Viste to nie oznacza że musi miec 10GB Ram-u. 2 GB spokojnie starczą. Czasami nie liczy się ilośc a jakośc(cl,mhz)

Nie wiem po co pokazujesz się na forum skoro nie wnosisz za bardzo nic nowego. Ciągle widzę jak komentujesz czyjeś wypowiedzi. Bezsens.

przy 2 gb się dławi? to już kompletna porażka. Z mojego zdziwienia widać że nie mam Visty bo po co? Na razie w gry DX10 nie będę grał, a gry w DX10 to jedyny powód by mieć Vistę.

o panie wszechmocny przepraszam.

zabronisz mi się wypowiadać?

Bo co jak skrytykuje jakąś wypowiedź to co?

-em już jest?

Jakoś nie wypowiadam się tam, gdzie userzy piszą mądrze, a nie usłyszeli w piaskownicy od kolegi tamto czy siamto.

Panie, tu się nie OT-uje…

nie no tak przykładowo napisałem.

Nie wiem jak to tam z nim, bo go nie mam.

Ale nie uwierze, że nie ma mniejszych czy takich samych wymagań co XP.

Tak samo było z 98/ME i XP wzrosły wymagania. Aero robi poprostu swoje…