RAM do ~200 zł

Chcę tyle przeznaczyć na ram bo tyle właśnie mam

i mam pytanie co i jakie najlepiej ram zakupic:

Mowa o DDR 2

2 gb szybkiego ramu

4 gb wolniejszego

3 gb takiego sobie pośrednio

Jak to się przekłada na osiagi konkretnie bo nie chce przepłacać ; szczególnie chciałem spytac jak działa 4gb ramu w dual-ch

na windoswie xp 32 bit lub innym 32 bitowym OSie , czy nie beda 4gb działąc tak jak bym kupił 3 gb ram.Wiem ze w biosie one bede ibo fizycznie 4gb tam jest ale windows juz ich nie za adresuje i bedzie cos 3 gb z hakiem

a i czy jesli mam 3 gb ram to jesli jedne sa w dual-ch a 3 kość jest sama czy ona jakos nie spowalnia reszty bo nie dziala w dual-c

Tak sam sobie wyszukałem chyba dosc dobrze a-daty 2x2 gb cl4 za 198,99 z ł - chyba dobrze ale czekam an wasze propozycje co do innych zestawow i dzieki z gory za odpowiedzi na pytania

Jak masz OS 86x to tylko 2x1GB, ew dodaj do tego w Dualu, jak musisz 2x512MB.

http://www.agito.pl/ddr-2/goodram-ddr2- … 28762.html

za najlepsze pamięci (w tej klasie cenowej) uważam takie OCZ 2 GB PC6400 800MHz

A-Daty to bardzo dobre komplety 2x2GB.

4 i 3 GB to głupota jeśli nie używasz 3ds max, photoshop i softu do obróbki video…

mati75 - mam 200 zł to moge je wydać na cos lepszego niż goreszego, chyba logiczne ?

Vendor43 - ten zestaw ma “tylko” 2gb i kosztuje od 127 do 185 zł gdzie za te same parametry i marke chyba równie znaną i solidną mam dopłacajac 14 zł 4GB więc chyba troche niezbyt ciekawie te ocz odpadają przy nich a o " klasach cenowych" to już pisałem i chyba te a-daty wyszykałem dość ciekawie ;]

Ateraz mam pytanie tak jak i wyżej jak taki zestaw 4 gb ( juz nie wnikam w marki firmy i timingi itd)

chodzi mi jak ten zestaw bedzie działać w pełni w dual-ch pod tym 32 bitowym winodwsem czy nie w pełni ?

Nie chodzi mi o fizyczne działanie bo wiem ze będą działac ale czy będą w pełni wykozystywane jako ten dual-ch jesli to tylko 3 gb winda widzi i odczytuje tzn potrafi zaadresowac więc co ?> 2 gb z pierwszej modułu i 1gb z drugiego modułu działa jako d-c czy w ogóle nie działa jako dual-ch a jako 3 osobne gb ramu.

NIe znam się do końca ale rozwiązanie plunio7 wydaje się być sensowne =D>

Jeśli mam 4 banki pamieci to w dwa zainstaluje 2x1 gb ramu w d-c (lub jedna kość 2 gb i tu moje kolejne pytanie co jest wydajniejsze osobna pojedyncza kosc np; 2g czy dwie 1gb w dual-c ?) a w dwa pozostale zainstaluje 2x512 (lub 1gb w jednym module i tu pytanie jak wcześniej) no bo po co mam płacic i chyba raczej przepłacać za 4 gb jesli działac rzeczywiście mają mi tylko te 3 gb.

darth po co mu 4gb ramu do 32 bitowego systemu ??? =D>

http://www.apollo.pl/store/show_detail/35870 a tu masz wporzo ramy

bez kryzys trudno coś ciekawego znaleść. We wrześniu po 205 zł były patrioty llk 2x2 GB.

to może teraz już bez rozmów o cenach i kryzysach pomówimy co i jak naprawde ze sobą działa czyli pytanie moje jak wyżej >?

ram kupuje za kilka dni, tydzień moze tez dwa jescze nie wiem dok.( więc kryzys mnie nie obchodzi ram i tak jest tani a nie chce czekać kilku miesiecy az się uspokoji albo i nie i oszczedzic 5 zł) :slight_smile: ale chce przeznaczyć 200 zł i za tą cene chciałbym uzyskać najlepszą wydajność.

Interesuje mnie berdziej ilość tej pamieci w dobrym wykonaniu markowej firmy w przystepnej cenie. Bo przecież jako zwykły gracz nie odczuje prawie żadniej różnicy kupując 800mhz czy / 900 / czy 1066mhz a za takie zapłace znacznie więcej.

Dlatego chce nie przepłacać za przereklamowana wydajność.

Odpowiedzcie mi jeśli możecie na pytanie jak pytałem wcześniej.

jak działaja te konfiguracje w rzeczywistości i ktora z nich jest najwydajniejsza. :slight_smile:

No tak, tylko takie 2x1GB OCZ-ki wcale nie są lepsze od tych A-dat, a że mieści się z 2x2GB w dwóch stówkach… Poza tym zawsze to ten 1GB więcej. I wbrew pozorom 4GB (tzn. 3… :stuck_out_tongue: ) dają w nowych grach przyrost wydajności, np. w takim Stalkerze CS, a i pewnie nowy Far Cry 2 nie pogardzi dodatkowymi zasobami.

nie wypominajcie sobie kolejnych błedów lub nie zgodność bo to do niczego nei prowadzi… [-X :slight_smile:

A prosił bym już kolejny raz aby w miare możliwości odpowiedzielibyście an te kilka pytań wyżej. :slight_smile:

AENEON xtune CL4 800mhz

Polecam sam takie kupiłem

Jako jedne z nielicznych nie potrzebują napięcia większego niż 1,8v :slight_smile:

2x1GB za 118zł w sklepie na mieście, pakowane razem jako dualchannel

tokyoball thx za propozycje to dość ciekawe kości jeśli mają takie właściwości

Ale nadala nie otrzymałem odpowiedzi an moje pytania… - to tak jakbym ja do was o słupie a wy do mnie o du… :lol: a przeciez nie o to tu an forum chodzi…

Potrzebuje tych kilku sprawdzonych informacji nie jakies tam bo kolega kolegi powiedzial ze takie dobre czy tak odbrze tylko rzetelnego udzielenia odpowiedzi. :slight_smile:

a konkretne moduły ja sobie już sam dobiore oczywiscie po uwczesnym skonsultowaniu sie z forumowiczami.