RAM do laptopa HP Compaq 6910p

Cześć, muszę mieć 1,5-2GB RAM-u w laptopie HP 6910P (na razie mam 1 GB), mam windows xp. Jak sprawdzić ile RAM maksymalnie obsłuży ten laptop? A i gdzie się te RAM-y montuje? No i jaką “kartę” pamięci RAM mi polecacie? Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Na stronie producenta znajdź swojego lapka i tam będzie to pisać. Musisz sprawdzić jaki RAM zamontowany jest w laptopie: DDR, DDR2 czy DDR3.

Trzeba otworzyć obudowę od dołu. Trzeba użyć do tego odpowiedniego śrubokręta. Sam RAM wyciąga sie bez wiekszego problemu.

Nie kartę a kość pamięci RAM. Kartami rozszerzeń sa karta graficzna, sieciowa, muzyczna itd.

Chyba DDR2… o to chodzi? - Pamięć HP 1 GB 800 MHz PC2-6400 DDR2 SODIMM (KT292AA)

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm … 42676.html

Masz w komputerze 2 gniazda na umieszczenie RAMu. Tzn. mozesz włożyć 2 kości RAM. Jedna masz włozona o pojemnosci 1 GB.Tylko nie takie kości wchodza do twego lapka, które pokazałeś. Taki RAM wchodzi do komputera stacjonarnego. Do lapka wchodzą troche mniejsze kosci ale wygladaja ponownie. Kup Kingstona lub Goodrama te kości (to sa producenci kości RAM). Te które pokazałes sa strasznie drogie. Normalnie są one duzo tańsze. Jak bedziesz kupowac musisz powiedziec sprzedawcy że chcesz kości DDR2. Nie wiem ile GB kupisz. możesz miec razem max 4 GB a teraz masz 1GB. Ile włozysz zalezy od funduszy. Ale myslę że jak włozysz jeszcze 2 GB, to będzie to smigac bardzo dobrze. I dobrze by było gdybyś poszedł do sklepu z lapkiem (oczywiście jeśli nie bedziesz kupowac w duzej sieci np. Saturn, Media Markt) i zeby ci sprzedawca zamontował. Nie powinien kręcić nosem ze musi to zrobic.

Ok dzięki :smiley: