Ram do laptopa

Siema :smiley: Sorry, jak to zły dział ale nie wiedziałem gdzie to napisać.

Mam Viste Home Premium 64bit ale mam 2 GB ram 333 Mhz i tutaj do was pytanie planuje zakupić ram i nie wiem czy nie wziąć od siostry laptopa 2GB ram 333 mhz w 1 kości, bo niestety ja mam 2 kości a moje ramy dać jej i sobie dokupić 1 kość 2GB ram tylko nie wiem ile mhz, czy lepiej kupić od razu 1 kość 4 GB i tutaj pytanie ile mhz ? A te moje co mam teraz sprzedać. Dodam jeszcze, że mam DDR2 i siostra też. :smiley: Trochę namąciłem ale mam nadzieję, że jakoś pomożecie ;d

Wygląda twoj laptop ma gniazdo pamieci PC2 5300. Jest w sklepie pamieci http://www.morele.net/pamiec-do-noteboo … -1024-2982 lub http://www.morele.net/pamiec-do-noteboo … 2g-130170/

najlepiej kupić 2x 2 gb masz =4 gb.

Zanim zaczniesz kupować to posprawdzaj ile Twój laptop maksymalnie obsłuży pamięci ram i przede wszystkim jak duży moduł w jednym slocie można umieścić żebyś się nie zdziwił kupując 4 Gb w 1 module a laptop obsłuży maksymalnie 2 Gb w jednym slocie

Aha, też tak myślałem żeby kupić 2x 2GB ale ile mhz mają mieć te kości ?

Niestety wróżka etatowa jest na urlopie i niestety nie powie nam jakiego masz laptopa ani jaki chipset w laptopie.

Acha szkoda, a jak byś nie miał 12 lat to być przeczytał, że pisałem o 333 mhz

Skoro mówiłeś to po co się pytałeś :)??

Jeśli chodzi o laptopy to jeśli chodzi o DDR2 to rzadko spotkałem się z 400MHz (względy oszczędnościowe dla laptopów) więc 333MHz będą w porządku :wink:

Dzięx, po prostu nie wiedziałem ile mhz mam kupić czy te 333 czy może większe. Dzięki za pomoc.

No wiesz, dla pewności mógłbyś podać model swojego laptopa :wink:

Asus F5sr, jak coś to nie zbyt popularny model :smiley: Laptop jest ze szwajcari

W tym przypadku możesz sobie kupić SODIMM DDR2 800MHz (400MHz). Doczytałem że masz 64-bitową Vistę więc cofam co napisałem :wink:

Acha, nie znam sie bardzo ale wnioskuje że 800 mhz są lepsze od 333 ?

@EDIT

Skoro tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie jak sprzedam te kości co mam i po prostu dokupię sobie 2x 2GB lub 4 GB ;] znalazłem na allegro w takiej kategorii DDR2 DIMM › PC2-6400 (800MHz) to dobre ?

Tzn. tak, 800MHz to są inaczej 400MHz ale ponieważ jest to DDR (Double Data Rate) to mnożymy czestotliwość razy dwa i wychodzi nam rzeczywista :slight_smile:

To muszą być kości SODIMM (laptopowe), lapki mają inne kości niż stacjonarki.

Wejdź sobie np. na ceneo.pl , wybierz po lewej komputer->Podzespoły komputerowe->Pamięci operacyjne.

Następnie po lewej ustaw sobie filtr na SODIMM, DDR2, 800MHz i wyszukaj odpowiednie kości :slight_smile:

A jakiej firmy najlepsze ? Bo widzę Kingston po 95 zł a już GOODRAM po 52 zł jest.

Zauważ że ten goodram za 52PLN to kość 1GB a nie 2GB, GOODRAM to jedna z najlepszych firm i do tego polska!! Ja korzystam z GOODRAMów i naprawdę nie narzekam.

Aha, ok sorry ;D Bo widziałem GOODRAM i 2GB i cena od 57 zł. To muszę sprzedać moje kości i kupić 2X 2GB wychodzi

@EDIT

A można zrobić, że jedna kość będzie 800 mhz a druga 333 ?