RAM do O/C Core2Duo E8400

Witam! Czytając kilka poradników, doszedłem do wniosku, że warto jednak wymienić RAM… Moje płyta obsługuje 1066 i 1200MHz (pierwsze o nich słyszę, ale na stronie producenta tak jest napisane). Dlatego też, zwracam się do Was z prośbą, o podanie kilku, wartych uwagi modeli kości pamięci… Zależy mi na “wydajnych” modelach, gdyż chcę dobić procka do 4GHz, a może nawet i wzwyż… Cena max w granicach 400zł, jeżeli trochę przekroczy nic się nie stanie (DDR2), zapewne powiecie, że warto najpierw sprawdzić, czy procesor dobrze się kręci, jednak RAM, miałem zamiar dawno wymienić, a teraz jest do tego okazja :wink: Więc czekam na Wasze sugestie :wink:

http://allegro.pl/item863427171_ocz_2gb … abrze.html

Mam te same i są bardzo dobre. Zero awaryjności :wink:

dzięki za szybką odp :wink:

Nie opłaca się brać 2x1. Ja polecam GoodRam Pro 2GB w jednej kości lub 4 w dwóch.

Ja tylko podałem link do pamięci, a ile GB sobie wybierze to już jego wybór.

michaelllo69 , tylko, że nie ma tych pamięci w jednej kości…

Są 2x 2GB, i to będzie wystarczające :slight_smile:

Patriot z kolei robi też bardzo dobre pamięci. Wydajne, dobre w OC ale i drogie. Do 400zł można jednak ostro poszaleć.

Przykład: Patriot 4GB Viper 1066MHz CL 5.0. Pamięci mają solidny radiator, który dobrze odprowadzi ciepło. Mają dużą częstotliwość, więc nie powinno być z tym problemów, nawet jak się przydarzą to zwiększysz CL do 6.0 i pójdą sporo w górę (bo akurat opóźnienie mają bardzo małe :wink: ). Jednym słowem - przystosowane do OC, ostro poszalejesz :smiley:

Pozdrawiam! Wesołych Świąt!